Google Amp Entegre Şubat 2016’da Yayında

 

google amp seo - Google Amp Entegre Şubat 2016'da Yayında

Mobil sıralamasında günlük sarsıntılar yaşadığımız şu günlerde Google AMP sıralama geliştirmeleri olumlu bir şekilde devam ediyor. Şu an tam devreye alınmasa da hafif çaplı dalgalanmalarda yaşıyoruz. Mobil siteler olarak algıladığımız algoritma artık 2016 Şubat ayı itibariyle devreye giriyor.  Google günümüzde hızlandırılmış mobile sayfalara değer vermeye başladı.  Web sayfası sahiplerine de 2016 yılının Ocak ayına kadar şans verebilir.  Google bu duyuruyu blog sayfasında bizlere paylaştı. Ekim ayında başlayan projenin çok olumlu sonuçlar verdiğini ve Şubat ayında ise AMP entegresinin gerçekleşeceğini belirtildi. Bu sürecin devamında wordpress olarak destek sunacak ve iyileştirmelerde bulunacak.  Google bu bilgiyi paylaştıktan sonra gerekli etkinliklerde bulundu ve duyurular sundu.  Hızlı sayfalar artık günümüzde daha etkili olacak ve mobil sayfaların hızlı olmasına daha çok önem verilecek. Mobil uyumlu web sitesi yapmak için Stratejik SEO’dan yardım alabilirsiniz.

Mobil SEO ve Mobil Uyum İçin Neler Yapılmalı?

Google Mobile Uyumuluk testini Google Mobile Uyumluluk sayfasından bakabilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Tabi mobil uyumlu olduğunuzu arama motorlarına da bildirmeniz gerekiyor.

RWD Duyarlı web tasarım yaparken, google’ın bunu otomatik olarak algılamasını sağlayın. Dinamik sunum yapmaya özen gösterin. Vary HTTP üstbilgisi kullanılarak çözüm üretebilirsiniz. Temanızın güncel versiyonu çıktıysa mutlaka update edin. Kullandığınız ek pluginlerin update işleminide muhakkak gerçekleştirin. Stratejik SEO’nun mobil uyumlu site yapabilir ve size bu konuya site destek olabilir.

Ayrı URL’ler kullanmaya çalışın. Mobile format kullanımı için farklı bir sub domain kullanım yapması da gerekmektedir. Dizine ekleme ve oluşumun kusursuz olmasını istiyorsanız Css, Js ve resim dosyalarının tümüne izin verin. Engellenen tüm kodları kaldırın. Kesinlikle ve kesinlikle ‘’robots.txt’’ içerisinde yer alan engelleyici kodları kaldırmayı unutmayın. Oynatılmayan tüm içerikleri sitenizden kaldırın. Flashlardan uzak durmaya çalışın çünkü çoğu mobile uygulama flash desteğini desteklemez.  Devamlı javascprit video oynatıcılarını kontol edin ve sorun varsa yeniden düzenleyin.

Google page speed kullanın ve yavaş olan mobile sayfanızı optimize edin. Bu adımları tam donanımlı yapmak istiyorsanız Google Mobile SEO  yol haritasını adım adım takip edebilirsiniz. Ayrıca StratejikSeo’nun SEO blog sayfasında seo hakkında aklında kalan tüm soru işaretlerinin yanıtlarını bulabilirsiniz.

Siteniz için mobile tema bulamıyorsanız WordPress Responsive Tema bölümünden ücretsiz olarak mobile uyumlu tema indirip düzenleyebilirsiniz.  Bu işlemler mobile interneti daha iyi ve daha güvenli hale getirecek ve tüm platformlar tarafından desteklenmeye devam edecektir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap