Siteniz İçin SEO Analiz Araçları

site analiz - Siteniz İçin SEO Analiz AraçlarıDışarıdan sadece link alarak SEO çalışması yapmak pek sağlıklı bir çalışma şekli değil. SEO çalışması yaptığınız sitenin yapısı kolayla anlaşılabilir ve kullanıcıya fayda sağlaması gereken siteler olmalıdır. Yapmanız gereken Site içi SEO yapmak. Site içi seo web sayfanızın önemli bir noktaya gelmesini sağlayacak en etkili yollardan biridir. Stratejik SEO olarak bu yazımızda sizlere Site içi SEO başarılı sonuçlar elde edeceğiniz 5 farklı analiz aracından söz edeceğiz. Site içi SEO araçları sayesinde nasıl bir yol çizeceğinizi ve nasıl bir strateji belirleyeceğini anlamış olacaksınız. Backlink aramasından tutun anahtar kelime analizine, mobil uyumluluktan URL yapılarına her türlü analiz yapan bu araç siteleri, SEO açısından sizlere büyük bir avantaj sağlayacak site içi SEO’da size etkin bir yol gösterecektir.

Nedir bu 5 farklı analiz aracı gelin birlikte inceleyelim.

  • Woorank

Woorank ücretsiz bir site içi analiz aracıdır. WooRank’a sadece sitenizin adını yazabilir ve geniş bir bilgi paylaşımını görebilirsiniz. Ücretsiz üye olabilirsiniz tabi günlük belli bir kısıtlaması da mevcut. Web sitelerini işaret eden linklerin domain sayılarını gösteren farklı bir araçtır. Woorank SEO size bir çok konu hakkında yol gösterir. Düzeltmeniz gereken hataları size söyler. Tabi Woorank Twitter, GooglePlus, Instagram vs. gibi sosyal medyada ki etkinlikleri de denetler.  Sosyal medya da ki eksik profilleri tanımlar ve site içi yapılandırmada yol gösterir. Ayrıca Woorank sizlere mobil uyumluluk, mobil optimizasyon konusunda da veri akışı sağlıyor. CSS konusunda ki ve mobil de ki eksiklerinizi gösterecek ve size yol gösterecektir. Mobil aygıtlara ve mobil desteğe önem vermeniz size büyük bir artı sağlayacaktır.

Woorank, URL’yi IP adreslerini, XML site haritalarını ve Robort.txt dosyalarını da inceler. Böyle geniş kapasiteyle sitelerinizi inceleyen Woorank diğer analiz araçlarından bir adım önde bulunuyor. Düzenli olarak sitenizi Woorank üzerinden analiz ettirebilirsiniz. Woorank ayrıca başlıkları h1,  h2 ve h3 olarak da ele alıyor html oranını da gösteriyor. Anahtar kelime bulutu da ayrı bir özelliği, Sizi yedi başlık altında inceleyen Woorank sizin için bulunmaz bir analiz aracı.

  • Ahrefs

Site içi SEO raporlarını çok iyi analiz eden backlink şemalarını doğru gösteren bir yapıya sahip olan Ahrefs her konuda size önemli dökümanlar sunuyor. Ahrefs’in 300 binden daha fazla kullanıcısı 300 milyardan fazla indexlenmiş URL ve 800 milyarın üzerinde kayıtlı backlink havuzuyla backlink incelemelerinde ilk tercih edilen büyük bir seo aracı. Ahrefs backlink veritabınını 15 dakika da bir günceller. Ücretsiz hesabınızla sınırlı sayıda backlink analizi yapabilirsiniz. Yeni linkleri kısa sürede algılayan ahrefs aylık ve yıllık backlinklerinizi grafik üzerinden ölçüyor.

Web sayfanıza backlinkleriniz hangi kelimeler üzerinden geldiğini tüm detaylarla Ahrefs sizlere gösteriyor ve geniş bir bilgi akışı sağlıyor. Ahrefs kullanıcı dostudur ve kullanımı rahattır. Ahrefs sayesinde siteniziniz geçmişe dönük site haritasını da istatiksel olarak da inceleyebilirsiniz.

  • Traffic Travis

Diğerlerinin aksine Traffic Travis bir masaüstü uygulamadır. Ücretsiz olarak sitenizin seo durumu hakkında bir rapor sunar. Ve bunu yaparken de sadece site içi seoya odaklanır. Traffic Travis’nun farkı sitenizin Alexa değeri, Page Rank, XML haritası, sayfa uyarıları, aşırı anahtar kelime kullanımı, indexlenen sayfaları gösterir ve önünüze serer. Teknik hatarı da analiz ederek sizlere sunar. İstenilen anahtar kelime üzerinden ülkeye göre arama yapar. Ücretsiz üye olabilirsiniz tabi kısıtlamalar dahilinde. Traffic Travis size 5 farklı site analizi ve 500 farklı kelime üzerinden analiz imkanı sağlıyor.

Traffic Travis H1 tagları ve anahtar kelime yoğunluğuna göre backlink URL konusunda da puanlama sağlar. İstediğiniz anahtar kelimeyle Google’da ki sıralamanızı takip edebilir ve siteniz için raporlama sunabilirsiniz. Site içi SEO bakımından büyük bir öneme sahip olan başlık açma, açıklama girişleri, görsel kullanımı ve etiket kullanımı bunların hepsine dahil.

  • SEO Workers

İlk başta değişik bir ara yüz ile karşılaşırsınız fakat buna aldırmayın SEO Workers’in tasarımından ziyade vereceği bilgilere odaklanın. Site büyük bir katkı sağlayacak bir analiz aracı olan SEO Workers’ü detaylı inceleyebilirsiniz. SEO Workers sizlere geniş içerikli ver akışı sağlar. Hala gelişmekte olan SEO Workers size diğer araçlardan daha tutarlı bir analiz sunar.

Sayfa URL’si, http headleri ve anchor text yoğunluğu inceleyebilirsiniz. Site içi SEO konusunda hangi boyutlarda olduğunuzu size SEO Workers detaylı bir şekilde gösterecektir.  SEO Workers görsellerinizi de incelemektedir. Sitenizin yayın içerini arama motorlarından nasıl gözüktüğünü size detaylı bir şekilde aktarmaktadır.

  • Lipperhey

Lipperhey fazla popüler bir SEO analiz aracı olmamasına rağmen işinin hakkını fazlasıyla veren bir analiz aracıdır.  Sizlere SEO konusunda geniş bir analiz raporu sunuyor. Hosting veriler ve site dizaynı da bunlara dahil.  Lipperhey mobil uyumluluğa ve mobil SEO’ya da önem veriyor. Sitenize gelen linkleri listeleyen Lipperhey bu siteler hakkında sizlere bilgi de veriyor bu da Lipperhey’i önemli bir analiz sitesi haline getiriyor.

Lipperhey H1’den H6’ya kadar size detaylı bir etiket analizi yapar. XML site haritası, Flash kullanımı, Roborts.txt gibi verilere de index sağlıyor. DNS, Endocing, sunucu lokasyonu ve indirme hızına da bakarak sizlere etkin bilgiler aktarmaktadır.

site ici analiz 300x225 - Siteniz İçin SEO Analiz Araçları

Dilerseniz Stratejik SEO’nun geliştirmiş olduğu Site İçi SEO Hizmetinden de faydalanabilir ve sitenizi Stratejik SEO’nun kullanıcılarına sağlamış olduğu Site analizi sayfasından detaylı bir şekilde ücretsiz olarak test edebilirsiniz.  Peki Stratejik SEO’nun geliştirdiği SEO Analizi sitenizi nasıl mı rapor eder?

Site içi SEO Çalışması web sitenizin yazılım, tasarım, içerik ve tüm link yapınızı kapsayarak analiz eder. Site içi SEO Çalışması sayfa başlıkları, meta alanları, görselleri, site içi linkleri, url yapısını, site içi kod / metin oranını, tasarımın seo açısından uyumluluğunu, yazılımın seo açısından uyumluluğu

Analiz eder.  H1, H2 ve H3 headlerini inceler. Robot.txt. kontrolü sağlar. Site haritasını gösterir. Kırık link kontrolü sağlar. Site içi CSS kontolü yapar. Sosyal medyada ki aktifliğinizi ve paylaşımlarınızı gösterir. Analiz raporları sizlere Genel SEO Analizi,  Hız Optimizasyonu,  Sunucu ve Güvenlik,  Diğer SEO araçları alt başlıklarıyla rapor halinde sunar. Daha fazlası için, Sitenizin Site İçi SEO bilgileri, SEO Analiz raporlarının görüntüleyebilmek adına SEO Analiz kelimesi üzerine tıklayınız.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap