DİJİTAL MEDYA PLANLAMASI

 
 
 

√ Dijital Medya Planlaması dergi ve gazetelerin internet sitelerinde reklamınızın, içeriğinizin yayınlanması kadar basit bir iş olmadığının farkındayız.

√ Dijital Medya Planlaması yürütülürken öncelikle hedef kitlenize uygun kaynaklar belirlenmekte ve bu kaynaklara özel viral içerik ve reklam kampanyaları hazırlanmaktadır.

√ Dijital Medya planlamasında strateji, kazanım amacına göre planlanmakta olup sanal dünyada kitleleri yönlendiren her mecra planlama aşamasında değerlendirilmektedir.

Siteniz mi YOK?

Dijital mecrada reklam veriyorsanız her ne işle uğraşıyor olursanız olun online bir arayüze sahip olmuş olursunuz. Yani hedeflediğiniz kitlenin size ulaşmasını ve sizin hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak bir arayüze ihtiyacınız vardır.

Dijital Medya Planlamasının Altın Kuralları

  • Doğru mesaj
  • Doğru hedef kitle
  • Doğru zaman
  • Doğru kanal
  • Ulaşılabilir hedef

Hedef, Bütçe ve Zaman Belirleme

Dijital medya planlaması çalışmalarında öncelikle firma ya da markanın beklenti ve hedeflerinin belirlenmesi gerekir. Amaç satmak mı? Yoksa bilinirlik kazanmak mı? Sonrasında belirlenen hedeflere ulaştıracak reel bütçenin belirlenmesi gerekir. Bir sonraki adım ise hedef kitle doğrultusunda en doğru zamanın kollanmasıdır.

Sizin Mecranız Neresi Olmalı?

Kim olduğunuzu, nasıl bir hizmet sunduğunuzu ve ürün ya da hizmetlerinizle kimlerin ilgilendiğini tespit ederek, odak noktanızda yer alan kullanıcı kitlesinin hangi mecrada daha yoğun olduğunu belirlemeniz gerekir. Çünkü sizi hedeflerinize ulaştıracak faktör belirlediğiniz hedef kitleye ulaşılmasından geçmektedir. Bundan dolayı odağınızdaki kitlenin hangi mecra ve kanal üzerinde olduğunu doğru tespit etmelisiniz.

Reklam Alanını Satın Aldınız mı?

Dijital medya planlaması doğrultusunda yapılan kampanya kurgusu ve oluşturulan stratejiler sonrasında reklamların yayınlanacağı alanların belirlenmesi ve satın alınması gerekmektedir.

Bir Dakika! Raporlama Yaptınız mı?

İster geleneksel pazarlama kampanyaları olsun, ister dijital medya kampanyaları, şüphesiz en önemli hususlardan biri yapılan çalışmaların analiz edilerek, ölçümlenmesidir. Dijital medya planlaması dahilinde yapılan strateji ve kurguların nasıl sonuçlar doğurduğunu ve alınan geri dönüşlerin belirlenen hedeflere yakın olup, olmadığını gözlemek ve raporlamak gerekmektedir.

stratejik seo logo - Dijital Medya Planlaması
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !