Estetica IST Başarı Hikayesi
Etkileşim Oranı
%47
Artış
Estetica IST Başarı Hikayesi
TBM Değişimi
%44
Artış
Estetica IST Başarı Hikayesi
Dönüşüm
%280
Artış
Estetica IST Başarı Hikayesi
Dönüşüm Maliyeti
%79
Düşüş

Marka: Estetica Istanbul 

Web sitesi: estetica.istanbul

Ajans: StratejikSEO 

Künye: Yunus Maden, Büşra Varlık, Şule Ekmekci

Estetica Istanbul Hakkında:

Sağlık turizminde Avrupa kalite standartlarını uygulamak ve tam nitelikli hizmet vermek misyonu ile yola çıkan Estetica Istanbul, 10 yılı aşkın tecrübesi ile çok çeşitli plastik cerrahi uygulamalarını uluslararası hastalar ile buluşturan bir sağlık kuruluşudur. 2021 yılında Medikal Turizm Lideri olarak seçilen Estetica Istanbul, sağlık turizmi sektörünün öncülerinden biri olmaya devam ediyor.

Proje Başlangıç Tarihi: Ocak 2022

2021 yılı sonunda tanıştığımız Estetica Istanbul ile analiz ve araştırmalarımızın tamamlanması ile 2022 yılı itibarıyla çalışmaya başladık. Reklam çalışmalarında başarıya ulaşabilmek ve doğru kullanıcı deneyimini sağlayabilmemiz için mevcut web sitesi uygun değildi. 

Web sitesinin yenilenmesi ve farklı dil seçeneklerinin oluşturulması ile reklam çalışmalarını ve veri takibi sürecini başlattık. 

5 hizmet ve 5 dil odağında başladığımız Google ADS çalışmalarına kısa bir süre sonra META reklamları da eklendi. 2023 yılında başlayan Yandex reklamları ile Estetica.Istanbul’un marka bilinirliğini ve uluslararası hastalarını artırmaya devam ediyoruz.

İlk Hedef: Doğru Dönüşüm

Sağlık sektöründeki yüksek reklam maliyetlerinin farkında olsak da, doğru kampanya stratejileri ve doğru açılış sayfası deneyimi ile performansı gün gün artırarak bütçeyi optimize ettik. 

Doğru anahtar kelimeleri seçerek ve düzenli A/B testleri yaparak Google Search’te optimum seviyeyi yakaladık. Reklam vermenin sadece anahtar kelime optimizasyonundan ibaret olmadığının bilincinde olarak kullanıcı deneyimi her zaman değerlendirme metriklerimizdendi. Microsoft Clarity ve Google Analytics ile kullanıcıların web sitesi yolculuğunu analiz ederek doğru ve kaliteli dönüşüme odaklandık.

Estetica IST Başarı Hikayesi
Estetica IST Başarı Hikayesi

Marka Bilinirliği ve Farklı Stratejiler

Kullandığımız farklı kampanya modelleri ve stratejileri ile hem Remarketing hem de özel hedef kitlelere odaklandık. 

Realself, Truspilot, Whatclinic gibi kullanıcıların doğru ve gerçek yorumları ve deneyimlerinin bulunduğu önemli sitelerde hem Estetica.Istanbul’u konumlandırdık, hem de kullanıcıların hizmet aramalarına göre ilgili reklamları kullanıcıların karşısına çıkardık.

Estetica IST Başarı Hikayesi