Google Gmail Reklamları

 
 
 

√ Gmail Reklamları çok geniş hedefleme seçeneklerine sahiptir. Standart demografik ve lokasyon bazlı hedeflemelerin yanı sıra rakiplerinizin web sitelerini belirleyerek onlardan e-mail alan kullanıcılara, anahtar kelimenizle, kullanıcıların maillerindeki anahtar kelime yoğunluğu örtüşen kişilere, meslek hedeflemelerinizle uygun kişilere, x firmadan fatura alan kullanıcılara gibi bir çok gelişmiş hedefleme seçenekleri bulunmaktadır.

√ Gmail reklamları, Gmail tanıtımlar bölümünün en üstünde ya da bir e-mail okurken sağ tarafta yer alır. Reklam gösterimleri ücretsizdir. Sadece reklamlarınız okunduğunda ödeme yaparsınız.

Kullanıcılar ile Nasıl Bir Etkileşim Sağlamak İstersiniz?

Google Gmail reklamlarındaki genişletilmiş reklam düzenini istediğiniz şekilde belirleyebilmeniz, kullanıcılar ile aranızdaki etkileşimin nasıl sağlanacağını da belirlemenize olanak tanımaktadır. Kullanıcıların reklamınızda video oynatmalarını, form doldurmalarını, web sitenizin bağlantısına tıklamalarını, mobil cihazlar için tıklama ve arama yapmalarını veya uygulama mağazanıza gitmelerini sağlayabilirsiniz. Sizin için hangi yöntemin daha etkili ve yararlı olacağını Stratejik SEO’nun hazırlayacağı reklam planlaması sayesinde görebilirsiniz.

Gelin Hedef Kitlenizdeki Kullanıcıların Reklamınıza Her Zaman Ulaşabilmelerini Sağlayalım

Google Gmail Reklamları sayesinde kullanıcıların her zaman reklamınıza ulaşmasını ve reklamınızı başkalarıyla paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Reklam içeriğinizi genişletmiş olan kullanıcı, reklam sayfası içerisinde yer alan yıldız simgesini ya da mesajın alt kısmında yer alan mavi kaydet düğmesini tıklayarak reklamınızı kaydedebilmektedir. Bununla birlikte kullanıcılar genişletilmiş Gmail reklamınızı e-posta mesajı olarak başka kullanıcılar ile de paylaşarak, reklamınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Gmail Reklamlarının Responsive Özelliği Sayesinde Her Zaman Kullanıcı Deneyimi Yaşatın

Google Gmail reklamları bilgisayar, mobil ya da Gmail uygulamalarında her zaman kaliteli, orantılı ve güzel görünecek bir şekilde optimize edilmektedir. Oluşturulan reklam düzeniniz mobile göre otomatik bir şekilde optimize edilerek kullanıcılara en iyi şekilde ulaşması sağlanır.

Nokta Atışı Yaparak, Direkt Hedefe Ulaşın

Gmail reklamları gelişmiş hedefleme seçenekleri ile oldukça etkili bir dijital pazarlama yöntemidir. Detaylı bir şekilde optimize yapabilmenize imkan tanıyan Gmail reklamları ile hedefi on ikiden vurabilirsiniz. Reklamlarınızı genel kullanıcı kitlesine uyarlayabileceğiniz gibi daha spesifik bir topluluk belirleyerek, kampanyanızın sadece o kitleye ulaşmasını sağlayarak istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Peki, Gmail Reklamları Dijital Dünyaya Reklam Verenlere Neleri Hedeflemesi için İmkan Veriyor?

Bu soruya “aslında her şeyi” diye cevap verilse abartı olmaz. Çünkü Google Reklamları size  tahminlerinizden çok daha fazla seçenekte, kişi hedefleme seçeneği sunmaktadır. Bu hedefleme seçeneklerinden ister birini kullanabilir, isterseniz birden fazlasını tercih edebilirsiniz. İşte, Gmail reklamları için size sunulan hedefleme seçenekleri:

 • Demografik Hedefleme Seçeneği: Oluşturacağınız reklam kampanyası için hitap ettiğiniz hedef kitlenizi yaş ve cinsiyet özelliklerine göre ayırt edebilirsiniz.
 • Domain/Alan Adı Hedefleme Seçeneği: Domain üzerinden yapabileceğiniz ayrım ile belli bir markadan sürekli e-mail alan kişileri tespit ederek sizin hedef kitlenizde olan ya da potansiyel olan kişileri optimize edebilirsiniz.
 • Kampanya Hedefleme Seçeneği: ?
 • Mobil Cihaz Hedefleme Seçeneği: Oluşturacağınız Gmail reklam kampanyalarının hangi cihazlarda görüntülenmesi gerektiğini kolayca hedefleyebilirsiniz.
 • Anahtar Kelime Hedefleme Seçeneği: Reklam kampanyanız için istediğiniz anahtar kelimeler üzerinden kolayca hedefleme yapabilir ve kullanıcılara bu kelimeler üzerinden basitçe ulaşabilirsiniz.
 • E-Mail Liste Hedefleme Seçeneği: CSV dosyası içerisinde yer alan e-mail adreslerini direkt olarak hedefleyebilir ve böylelikle kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
 • Meslek Hedefleme Seçeneği: Oluşturacağınız reklam kampanyası sadece tek bir meslek grubuna hitap ediyorsa bunu da kolaylıkla optimize ederek reklamınızın o meslek grubundaki kişilerde gözükmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle bütçenizi optimize etmiş ve doğru verimi almanızı sağlayabilirsiniz.
 • İlgi Alanı Hedefleme Seçeneği: Kampanyanızın içeriğine göre belirleyeceğiniz ilgi alanları üzerinden kişi hedeflemesi yapmanızda çok kolaydır. Böylelikle minimum bütçe ile maksimum veriyi elde etmeniz mümkün hale gelir.
 • Dil Hedefleme Seçeneği: Reklamınız kampanyanız için Türkçe, İngilizce, Fransızca gibi birçok dil hedeflemesi yapabilirsiniz.
 • IP Tabanlı Coğrafi Hedefleme Seçeneği: Reklam kampanyanız için ülke, eyalet, şehir gibi istediğiniz lokasyonlarda hedefleme yapabilirsiniz.
 • Ürün Faturası Hedefleme Seçeneği: Kullanıcıların satın almış oldukları ürünler üzerine kolaylıkla hedefleme yapabilir ve bu sayede farklı satış kurguları oluşturabilirsiniz.
stratejik seo logo - Google Gmail Reklamları
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !