Google Rank Brain

Google RankBrain statejik seo - Google Rank Brain

Son zamanlarda Google PageRank’ı hemen hemen herkes duymuştur. Google’ın doğru ve hızlı arama göstermesinde bu zamana kadar büyük bir payı var. Yalnız bugünlerde yapay destekli zeka diye bir şey dolaşıyor ortalıklarda. Google bu konu için Google Rank Brain Google arama sonuçlarını iyileştirme adına geleceğe dayalı yapay zekaya karşı savaş açarak kendini de her halükarda geliştirebilen Google Rank Brain algoritmasını devreye soktu. Bakıldığı zaman arama sonuçlarında %15 daha aktif olduğunu söyleyebiliriz. Google yapay zeka konusunda tahmin edileninde ötesinde bir algoritma geliştirdi.

Google artık bu zamanda müşterilerle iletişim aracı olarak uygun gördüğü yazılımları geleceğin planlamasını göstermiş bulunuyor. Zaman içerisinde sorduğunuz sorudan bir çıkarım yapıp başka soruya da getirebiliyor önümüze. Dünyayı kendi etrafında döndürmeye devam eden Google bu algoritmayı geliştirme adına büyük bir mesai harcıyor. Bizler için en doğru, en kaliteli bilgiyi paylaşmak için güçlü hamle çalışmaları yürütüyor.

Google’ın en bilinir araştırmacı bilim adamı olan Greg Corrado’un aktardığı verilere göre Google Rank Brain son zamanlarda arama motoru Google’da en değerli üçüncü sinyal haline geldiğini herkese aktardı.

Ar-Ge merkezi yeni çalışmalar sunuyor.  Google Rank Brain de genel de hiç adının bile duyulmadığı sorunların %15 civarını yorumlamakla meşgul. Şu zamanlarda kelime ve kelime öbeklerinin yoğun olarak araştırıyor. Bizde Stratejik Seo ekibi olarak bu adımları ve kararları yakından takip ediyoruz.

Bloomberg’in hazırladığı makaleye göre

Google RankBrain ile gösterilen rakamlar başarılı sonuçlar verdi. Google Arama  Mühendisleri ve Google Rank Brain Google’ın sunduğu teknolojiye göre hangi kelimenin üst sırada olduğuna dair bir soru hazırlıyor ve Sonuçları bizlere sunuyor;

Arama Mühendisler %70 doğruluk payı olmuş

RankBrain %80 doğruluk payı olmuş.

Stratejik Seo ekibi olarak en doğru ve en akılca hizmetlerimizi ve stratejilerimizi sizlere sunuyoruz. Kurumsal SEO’da lideriz ve Doğru bir politika izleyerek başarılı oluyoruz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap