Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı; Sektör ve rakip analizi, Web Sitesi SEO Analizi, Site içi SEO, Site dışı SEO, Mobil SEO, Yerel SEO, Teknik SEO, Kullanıcı ve Sosyal Medya Bazlı SEO gibi SEO Çalışmalarının tüm aşamalarını kapsayan SEO Hizmetidir.

Kurumsal firmaların sanal dünyada ki rekabet ortamından sıyrılmasını sağlamak, reklam maliyetlerini düşürmek, daha uzun soluklu ziyaretçi kitlesine sahip olunması adına kurumsal firmalar için gerçekleştirilen SEO çalışmasına Kurumsal SEO Danışmanlığı denir. Kurumsal SEO Danışmanlığı; firmaların rakiplerini iyi analiz etmesi, rakiplerine oranla fark sağlaması, ziyaretçi / müşteri geri dönüşümünü arttırması, marka bilinirliğini sağlaması, site içi ve site dışı tüm faktörlere göre çalışmaların gerçekleştirilmesi için yürütülmektedir.

Birbirine organize bir hizmet olan SEO Hizmeti, Kurumsal SEO Hizmeti olarak yürütüldüğünde SEO Çalışmalarında ki öncelikler ve stratejiler firma ve marka bazlı değişmektedir. Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti sıradan web sitelerine nazaran daha dikkatli ve kurumsal çerçeveler sınırında yürütülmektedir. Bu doğrultuda en önemli çalışma marka bilinirliğinin sağlanması, marka imajının olumlu bir şekilde sunulması ve sektörel tanıtımlardır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı kapsamında öncelikle sektörünüzü, rakiplerinizi inceleyerek gerekli olan SEO Analizleri yapılmaktadır. Bu SEO analizleri; sitenizin SEO açısından eksiklikleri, rakipler ile kıyaslaması, doğru anahtar kelimelerin belirlenmesi, alternatif kelimelerin belirlenmesi ve SEO planlarının çıkartılmasını kapsamaktadır. Ayrıca Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti öncesi yapılan analizlerde sitenin daha önceden almış olduğu cezaların tespiti, marka imajını zedeleyen sitelerin tespiti ve firma bünyesinde yer alan ürünlerin, hizmetlerin SEO uyumlu olarak kurumsal bazda tanıtım revizyonları gerçekleştirilir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı; tüm SEO aşamalarını kapsayan bir şekilde sunulmasıyla beraber firmanın ihtiyaçları doğrultusunda SEO Aşamaları ayrı ayrı verilebilir ya da kısmi destek sağlanabilir. Bu SEO aşamalarına ait detayları aşağıda ki yönlendirmeler aracılığıyla inceleyebilirsiniz.