Mobil Uygulama Reklamları

 
 
 

√ Mobil uygulamalarınızı belirlediğiniz konu ve kategorilere uygun diğer uygulamalar içerisinde tanıtabilirsiniz.

√ Reklamlarınızda mobil cihazlar hedeflenerek telefonundan arama yapan kişilerin karşınına çıkartabilirsiniz

√ Mobil reklamlarınızı geniş lokasyon hedeflemelerine göre yayınlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Reklamları Nelerdir?

Mobil cihaz kullanımı ve mobilden internet erişimi masaüstü cihazları geçmiş durumda. Ancak geliştirdiğiniz mobil uygulamanın organik olarak fark edilme olasılığı biraz düşüktür. Bu yüzden kullanıcının size gelmesini beklemek yerine siz kullanıcıya ulaşın. Neyse ki çok şanslısınız. Çünkü uygulamanızın keşfedilmesini sağlamak, uygulamanızı potansiyel müşterilerinize pazarlamak için yeni ve yenilikçi çözümler hızlı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Mobil üzerinden hangi kanal olursa olsun, artık kullanıcıların tüm mobil kanallarda sizi keşfetmelerine yardımcı olabilirsiniz. Peki, kullanıcılara nasıl erişim sağlayacaksınız? İşte bu sorunun cevabı…

Kullanıcıların Mobil Arama Ağı Yoluyla Sizi Keşfetmelerini Sağlayın

Mobil kullanıcılarının tıpkı aradıkları herhangi bir bilgiye ulaşmak için arama motorlarını kullandıkları gibi, yeni uygulamaları bulmak içinde büyük çoğunluğunun arama motorlarından faydalandığını biliyor musunuz? Bundan dolayı Mobil Arama ağı reklamları aktif mobil cihaz kullanan kullanıcılara kolayca ulaşmanızı sağlar. Mobil arama ağına uygulama yükleme reklamlarıyla kullanıcıların size gelmesini kolaylaştırabilirsiniz. Arama motorları yardımıyla, mobil uygulamanızla ilgilenebilecek olan kullanıcıların sizi keşfetmesini kolayca sağlamanız, sizin için ise harika olacaktır.

Diğer Uygulamalar İçerisinde Kendi Uygulamanızı Tanıtın

Mobil cihaz kullanıcıları, mobilde geçirdikleri sürenin büyük çoğunluğunu çeşitli mobil uygulamalar üzerinde harcamaktadır. Bu sayede yeni uygulama keşiflerinin büyük çoğunluğunun uygulama içinde yer alan benzer içeriklerden gelmesi de normal karşılanmaktadır. Bundan dolayı mobil görüntülü reklam ağı kampanyaları sayesinde kendi uygulamanıza benzeyen diğer uygulamaları kullanan kişilere ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Hedef kitle odaklı uygulamalar içerisinden vereceğiniz reklamlar sayesinde hedefteki kullanıcıya ulaşarak reklam verimliliğinizi, indirme sayınızı ve uygulamanın mağazadaki sıralamasını arttıracaksınız. Püf nokta ise hangi uygulamanın işinize daha çok yaradığını anlayabilmek için birden çok uygulama içi kanalı test etmeniz, doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Uygulamalarınızın Video Yoluyla Keşfedilmesini Sağlayın

Mobil cihaz kullanımı artarken doğru orantılı olarak, mobil video tüketimi de günden güne hızla artmaktadır. Hatta öyle ki YouTube’daki toplam video görüntülemelerinin %50’sinden fazlası mobil cihazlar üzerinden gelmektedir. Bundan dolayı başta YouTube olmak üzere diğer video içeriklere sahip olan platformlar aracılığıyla video yoluyla uygulama yükleme reklamları sayesinde hedeflediğiniz kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Doğru yapılan bir hedefleme sonrasında yüksek bir geri dönüş almanız oldukça mümkündür. Özellikle mobil YouTube uygulama yükleme reklamları ile tahminlerinizden daha fazla kullanıcıyı uygulamanıza çekebilirsiniz.

İndirme Sayınızı Arttırmak için Uygulama Tanıtım Reklamları Favoriniz Olacak

Uygulama indirme sayısının artmasını kolaylaştıran en önemli yöntemlerden biri uygulama tanıtım reklamlarıdır. Tıkla ve indir mantığına dayalı olan bu yöntem sayesinde hedef kitleye yönelik özelleştirmeler kolayca yapılabilmektedir. Bu yöntemi arama ağında, görüntülü reklam ağında ya da Facebook, İnstagram, Twitter ve benzeri platformlar üzerinden oluşturabilirsiniz. Bu reklam yöntemi sayesinde hedef kitledeki kullanıcıları direkt olarak Google Play Store ya da Apple App Store’a yönlendirerek uygulamanızın indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Sizde bütçenizden belirli bir pay ayırarak uygulama geliştirmek için zaman ayırdıysanız, mevcuttaki ve potansiyeldeki müşterilerinizin o uygulamaya ulaşması için Stratejik Stratejik SEO’nun Google Reklamları hizmetinden yararlanabilirsiniz. Mobil uygulama reklamları ile ilgili aklınızdaki soruları sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

stratejik seo logo - Mobil Uygulama Reklamları
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !