Seo Analizi

SEO Analizi web sitenizin SEO açısından mevcut durumunun değerlendirildiği, sektörel ve rakip bazında kıyaslamaların yapılarak SEO açısından eksikliklerin tespit edildiği, Site içi ve Site dışı SEO faktörlerine göre değerlendirmeler yapılarak SEO Stratejisinin belirlendiği bir SEO aşamasıdır.

SEO Analizi Nedir?

SEO Çalışmalarını yürütmeye başlamadan önce ve SEO çalışmalarının raporlanması sırasında SEO Analizleri yapılmalıdır. Başlangıçta yapılacak SEO Analizi web sitesinin SEO açısından eksikliklerini tespit etmek amaçlı yapılacak olup, SEO çalışmaları sırasında rakip sitelerde kıyaslamalı bir şekilde SEO analizi yürütülerek SEO stratejileri belirlenmelidir.

seo stratejisi 300x300 - Seo Analizi Nedir?SEO Analizi, SEO Çalışmalarının en önemli ve ilk aşamasıdır.

SEO Analizi; Site Değerleri için Genel SEO Analizi, Meta Değerlendirmesi, Site içi SEO Analizi, Görsel SEO Analizi, Yazılımsal ve Teknik SEO Analizi, Ziyaretçi Bazlı SEO Analizi, Site Dışı / Backlink SEO Analizi, Domain SEO Analizi, Sunucu ve Güvenlik açısından SEO Analizi, Site Hızı açısından SEO , Arama Motorları Cezaları açısından SEO analizi gibi temel başlıklarda değerlendirilir.

SEO Analizi yaparken, SEO Çalışmalarını etkileyecek olan yukarıda öne çıkan, başlıklar halinde belirtilen ana konuların analizinin yapılması ve bu doğrultuda SEO Çalışmalarına ait stratejinin oluşturulması gerekmektedir.

SEO Analiz Nasıl Yapılır?

SEO Analizi için günümüzde oldukça yoğun olarak kullanılan SEO Araçları bulunmaktadır.  SEO Analiz araçlarıyla sitenizi değerlendirebileceğiniz gibi SEO’ya etki eden faktörlere göre manuel bir analiz ve strateji de oluşturabilirsiniz.

Kapsamlı bir SEO analizi yapmak için arama motorlarının algoritmalarına hakim olmak, bu algoritmalar doğrultusunda önem sırasına göre web sitesinin SEO analizini çıkarmak gerekir.

seouyumluicerik 1 300x300 - Seo Analizi Nedir?Rakiplerimiz arasında bulunan EN KAPSAMLI SEO ANALİZİNİ ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız. SEO Analizi sonrasında Site SEO Değerleri SEO aracımızla beraber sitenize ait değerleri de ölçebilirsiniz. SEO Araçlarımızla sitenize ait elde edeceğiniz değerler sonrasında anahtar kelimelerinizde Google’da kaçıncı sırada olduğunuza bakmak için Google Sıra Bulucu aracımızı kullanabilirsiniz.

Stratejik SEO olarak yazılım, tasarım çalışmalarından, Sosyal Medya ve Reklam Çalışmalarına bir çok konuda yetkin personellerle hizmet vermekteyiz. Stratejik SEO’yu diğer SEO Ajanslarından farklı kılan oluşturduğu stratejisi ve tespitleriyle beraber bu tespitler üzerine yapılması gereken çalışmaların tümüne yetkin personellere sahip oluşudur.

SEO Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak, için bizimle iletişime geçebilir, SEO Teklifi isteyebilir ayrıca SEO hakkında sorularınızı SEO Uzmanına Sorun kısmından bize iletebilirsiniz

stratejik seo logo - Seo Analizi Nedir?
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !