SEO’ da Viral İçeriklerin Önemi

 

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve sitenizi hızla yükseltmek istiyorsanız sitenize özgün içerikler girmeniz gerekmektedir. Sitenize gelen ziyaretçileri bilinçlendirecek ve farkındalık yaratacak içeriklerle sitenizi yeni içerikler yayınlamanız gerekir. Tabi viral içeriğinde değeri çok yüksek. Viral içeriğin SEO anlamı çok önemli bir oluşum olduğunu hepimiz biliyoruz. Viral içerikler müşteri potansiyelinizi arttırır ve rakiplerle başa baş mücadele etmenizi sağlar. Müşterilerin neye ilgi duyduklarına odaklanarak ne tür adımlar atmanızı gerektirdiğini size gösterir.

Tamamen organik içerik demek bir nevi viral içerik demektir. Günümüzde artık viral içerikler daha yaygın ve daha sık tercih ediliyor. Viral içeriklerin yani özgün girişleri geri dönüşleri daha etkin olabiliyor.  Her internet kullanıcının insanın dikkatini çeken şeyleri sosyal ağlarda paylaşarak diğer kullanıcılara da ulaştırmaya  çalıştığı içerikleri viral içerik olarak da tanımlayabiliriz.

SEO ve Viral İçerik

Stratejik SEO ekibi olarak her zaman seo çalışmalarında özgün olmanızı ve tercih ediyoruz. Sizde tabi Stratejik Seo’nun Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti kabul edebilir ve SEO’da nasıl yükseldiğinizi görebilirsiniz. Sitenizin yayın içeriğinin size kazanç sağlayacak bir duruma dönüşmesi gerekir. SEO uygulamalarınızda bir sürü hesap üzerinden paylaşım yaparak sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmeye çalışmak yerine bunu başka bir yolla sizin için yapmalarına sıcak bakabilirsiniz. Onlarca kullanıcıya nasıl mı ulaşırım diyorsunuz cevabı çok basit viral içerikle…

Viral içerik üretin ve dikkat çekin. Sitenize kullanıcı getirmek ve popülerliğini arttırmak istiyorsanız viral içerikler üretmeniz lazım. Geniş kullanıcılara ulaşmak istiyorsanız özgün ve yaratıcı olmalısınız. Kendi firmanız için senaryosundan oyuncularına her şeyine kadar sizin tarafınızdan yaptığınız reklam filminden daha iyi bir tanıtım aracı yoktur. Eğer siz dikkat çekici çalışmalarda bulunur ve müşteriyi etkilerseniz geniş kitlere daha çabuk ulaşırsınız.

Viral reklamlarla ve içeriklerle büyük kitlelere doğrudan ve hızlı bir şekilde yaklaşabilir ve potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Viral içeriklerle kitlenize hitap etmeli ve onların trendlerinizi yakalamalısınız. Sürekli yenilenen ve ilgi çeken bir firma olmalısınız.

viral icerik - SEO’ da Viral İçeriklerin Önemi

Viral İçerikler Sayesinde Müşterilerden Pozitif Geri Dönüş

Viral içerikler firmaların reklama harcadığı bütçeden daha çok ve daha büyük bir geri dönüşüm sağlar.  Ve geniş kitlelere daha çabuk ulaşır ve bilgi akışı sağlar. İnsanlar viral içerikleri sürekli birbiriyle paylaşır ve sosyal medya hesaplarından etkileşimlerde bulunur. Viral içerle ilgi çekici videolar hazırlamak ve bunu doğru zamanda paylaşmak size olumlu geri dönüşümler sağlar. Google Adwords’e ayırdığınız binlerce liradan bile daha etkili bir geri dönüş alırsınız. Viral içerikler müştelerileri etkiler ve daha akılda kalıcı olmanızı sağlar.

İnternet kullanıcılarının viral içerik paylaşımının perde arkasında yatan önemli bir neden de, sosyal çevresini belli bir konuda bilgilendirmek ve dikkatlerini bir konuya yöneltmek istemesi. İnsanları etkilemek ve prestijinizi sağlamak için önemli bir yol oynar.  Viral içerikler sizi internet ortamdı da daha da yaygınlaştırır ve konuşulur hale getirir.

Paylaşım Butonunu Kolay Yerde Olsun

Siteleriniz içerikleri kendi başına paylaşarak viral içerik oluşturmaz. Artık günümüzde mobil kullanım çok yaygın ve unutmayın artık mobil paylaşımlar daha aktif ve daha önemli bir rol oynuyor. Sitenize sosyal medya butonları ekleyin ve kolay bulunabilecek bir yere monte edin. Sosyal medya paylaşım butonlarını görülebilecek ve hemen tek adımda paylaşılabilecek bir şekilde ayarlayın. Ziyaretçiler sizin içeriklerinizi daha kolay paylaşabilsin ve daha çok kullanıcıya ulaştırabilirsin. Kullanıcıları paylaşım eğiliminde bulunmasını sağlayın. Bu sayede yoğun ilgiyi arttırabilirsiniz.

Viral içerikler, viral paylaşım ve videolar sitenizden yüzbinlerce kişinin bahsetmesine ve içeriğinizin defalarca paylaşılmasına vesile olur. Bu çalışmalar geniş hacimli tamamen organik son derece faydalı olacak SEO çalışmalarıdır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap