Seo Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanlığı; SEO uzmanları tarafından yürütülen SEO çalışmalarının yapıldığı, SEO hizmetinin adıdır.SEO Danışmanlığı hizmeti, SEO uzmanı görevleri arasında yer alan tüm SEO çalışmalarını yürütmekle görevli olan, uzman kişi veya kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

SEO Danışmanlığı; SEO uzmanları tarafından yürütülen SEO çalışmalarının yapıldığı, SEO hizmetinin adıdır.SEO Danışmanlığı hizmeti, SEO uzmanı görevleri arasında yer alan tüm SEO çalışmalarını yürütmekle görevli olan, uzman kişi veya kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

kurumsalseoanalozo 300x300 - Seo Danışmanlığı Nedir?SEO Danışmanlığı hizmetini almak yerine firmanızda bir SEO uzmanını çalıştırmayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu SEO uzmanı tüm alanlarda yetkin olmayabilir. Tüm SEO aşamalarında bilgili olan bir SEO uzmanıyla çalışıyor olsanız dahi, bu kişi tek başına yeterli olmayabilir. Çünkü hem maaş kaygısı yaşayabilir hem de belirli bir çalışma saati içerisinde, tek başına tüm SEO aşamalarını yürütmekte zaman yetersizliği çekebilir. Bu yüzden firma bünyesinde çalıştırılacak kişi, Kurumsal SEO Hizmeti veren SEO Ajanslarından elde edilecek verim kadar faydalı olmayacaktır.

Maaş ve verim kaygısı gibi etkenlerden dolayı SEO Danışmanlık hizmeti veren bir SEO Ajansıyla çalışma isteğiniz oluşacaktır. Bu aşamada da güvenilir ve doğru hizmet veren, SEO Danışmanlık Ajanslarını bulma kaygısı ortaya çıkacaktır.

SEO Danışmanlığı alacağınız firmanın öncelikle referanslarına bakıp, imkanınız doğrultusunda referanslarıyla görüşmeniz SEO Ajansını en doğru tanıma yönteminiz olacaktır. Ancak bu da SEO Çalışmalarını en doğru şekilde yaptığını ölçmeye yetmez. Bunun için yürüttüğü SEO çalışmalarını organik yaptığından, site için alınan backlinkleri kendi sitelerinden almadığından, çalışmaları size manuel raporladığından, verilen hizmetler hakkında size anlayacağınız şekilde açıklama yapıp, yeterli bilgi sahibi olduğundan, kendi firmasına gösterdiği özenden ve sitesinin durumundan anlayıp, doğru karar verdiğinizden emin olabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı hizmeti için SEO Ajansı Seçerken Sorulması Gereken Sorular:

Referansları güncel mi ?

Büyük küçük tüm referanslarına aynı özende hizmetini gerçekleştiriyor mu?

  1. Hazır paketler ile güncelliğini yitirmiş içeriklerdeki SEO Paketlerini mi satmaya çalışıyor?
  2. Backlinkleri kendi sitesi üzerinden mi alıyor ?
  3. Backlink süresi sözleşme süresinden sonra sonlanıyor mu ?
  4. Site içi SEO Çalışması olarak neler yapıyor ? (İçeriklerinizi düzenleyip, siteniz için blog yazıları hazırlıyor mu yoksa sadece title, meta düzenlemeleriyle geçiştiriliyor mu?)
  5. SEO Anlaşmasını Sözleşme ile koruyor mu ?
  6. SEO Çalışmalarında vaadlerin yerine getirilmemesi halinde para iade garantisi sunuyor mu ?
  7. Teknik SEO Konusunda ne kadar bilgili ve yetkin ?
  8. Çalışma raporlamaları şeffaf ve manuel bir şekilde mi yürütülüyor yoksa hazır raporlama araçlarıyla anlaşılması zor teknik tabirlerle mi raporlar sunuluyor ?

seo analizi 300x300 - Seo Danışmanlığı Nedir?SEO Danışmanlığı hizmeti, çok kapsamlı ve çok boyutlu bir çalışmadır. Stratejik SEO olarak bu konuda destek sağladığımız firmalara, tüm SEO aşamalarını içeren bir hizmet vermekteyiz. SEO danışmanlığı hizmetinin ilk evresinde; site analizi, sektör analizi ve rakip analizi çalışmaları yapılmaktadır. Bu analiz çalışmaları sayesinde; mevcut web sitesinin SEO uyumluluğu açısından eksikleri tespit edilmektedir. Sektör analizi sayesinde hizmet vermekte olduğunuz sektör içerisinde sizi ön plana çıkartacak anahtar kelimeleri ve SEO stratejisinin belirlenmesine katkı sağlaması açısından gerekli bilgileri raporlanmaktayız. Rakip analizleri de şüphesiz SEO çalışmalarının en önemli parçalarından biridir. Bu analizler sayesinde rakiplerinizin mevcut durumları, SEO’daki eksiklikleri, internet dünyasındaki konumları ve benzeri birçok bilgi toplanabilmektedir. Böylelikle rakiplerinizden daha önde olabilmeniz için doğru planlamalar yapılmaktadır.

Ayrıca SEO ajansımızdan sadece ihtiyacınız ve eksiklikleriniz doğrultusunda da hizmet alabilirsiniz. Firmanızda SEO çalışmalarınızı yürütecek bir ekip olabilir ancak strateji oluşturamıyorsanız, sadece SEO Stratejisi oluşturmak için destek alabilirsiniz. Yine, sitenizde backlink çalışmaları yapacak bir çalışanınız olabilir ancak SEO Uyumlu içerik yazamıyorsunuzdur; İçerik Pazarlaması için destek alabilirsiniz. Komple SEO danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi Kelime bazlı SEO danışmanlık hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Tam hizmet ajansı olarak çalışmaları yürüten SEO Ajansımızdan Sosyal Medya Desteği, Web Sitesi desteği sağlayabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı kapsamında özenle yürüttüğümüz çalışmalardan biride; Site içi SEO çalışmalarıdır. Site içi SEO çalışmalarımızda, web sitenizi A’dan – Z’ye her anlamda SEO’ya uyumlu hale getirecek çalışmalar ve düzenlemeler yapmaktayız. Web sitenizde yer alan tüm sayfalar belirlenen anahtar kelimeler nezdinde tek tek düzenlenmektedir. Ürün isimleri, ürün açıklamaları ve benzeri tüm alanlarda gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Ayrıca sitenizde yer alan kategorilerde yine SEO’ya uygun şekilde düzenlenmektedir. Çalışmalarımız kapsamında ürün ve hizmetlerinize yönelik, düzenli olarak bloglar yazılarak, sitenizin ön plana çıkmasına katkıda bulunulmaktadır. Ayrıca sitenizin yazılım ve tasarım anlamında, Teknik SEO konusundaki eksikliklerde tarafımızdan tespit edilerek, tamamlanmaktadır.

Site Dışı SEO çalışmalarımızda yine çok kapsamlı bir şekilde ilerletilmektedir. Web siteniz için önemli bir durum olan ‘backlink’ çalışmalarını, bulunduğunuz sektöre bağlı olarak yürütmekteyiz. Bu konuda tamamen sektörel ve doğal backlink çalışmaları yürütülmektedir. Google ve diğer arama motorları açısından değerli konumda olan birçok forum, blog, haber ve içerik paylaşım sitesinde firma ve site tanıtımlarınız yapılmaktadır. Böylelikle mevcut web sitenizin en iyi şekilde dışarıdan desteklenmektedir. Sosyal Medya Bazlı SEO çalışmalarımız ile web sitesine backlink alma faaliyetleriyle beraber firma ve markanın bilinirliğini arttırmaya yönelik hizmetler verilmektedir.

Mobil SEO Çalışmaları da firmalar açısından büyük öneme sahiptir. Bu konuda verdiğimiz hizmet kapsamında site hızını arttırmak en öncelikli çalışmadır.  Bunun haricinde arama motorlarının güncel algoritmaları gereği, site içinde oluşan aksaklıkların tespit edilerek, düzenlenmesi de gerçekleştirilmektedir. Özellikle Google, mobil SEO uyumluluğa oldukça önem vermektedir. Yerel SEO çalışmalarımızda öncelikli olarak yapmakta olduğumuz, en önemli çalışmalardandır. Öncelikle hizmet vermiş olduğunuz coğrafi bölgede bulunmanızı kolaylaştıracak çalışmalar yapılmaktadır. Bulunduğunuz coğrafi bölgedeki insanların, sektörünüzle alakalı yaptıkları aramalarda size daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak adına uygun anahtar kelimeler belirlenmektedir. Bölgesel olarak üst sıralarda çıkabiliyor olmanız sonrasında genel arama sonuçlarına etki edecektir.

Vermiş olduğumuz SEO Hizmetlerimiz kapsamında yürütülen çalışmalar ile ilgili ücretlendirmeyi ve çalışma detaylarını altta yer alan tablo üzerinden inceleyebilirsiniz.

Stratejik SEO olarak yazılım, tasarım çalışmalarından, Sosyal Medya ve Reklam Çalışmalarına bir çok konuda yetkin personellerle hizmet vermekteyiz. Stratejik SEO’yu diğer SEO Ajanslarından farklı kılan oluşturduğu stratejisi ve tespitleriyle beraber bu tespitler üzerine yapılması gereken çalışmaların tümüne yetkin personellere sahip oluşudur.

SEO Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak, için bizimle iletişime geçebilir, SEO Teklifi isteyebilir ayrıca SEO hakkında sorularınızı SEO Uzmanına Soru

stratejik seo logo - Seo Danışmanlığı Nedir?
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !