SEO ile SMO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

SEO ve SMO Optimizasyon

social media optimization - SEO ile SMO Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle SMO Nedir ilk önce onu öğrenelim. SMO yani ‘’ sosyal medya optimizasyonu’’ bu yolla hem daha kaliteli hizmet verebilir hem de organik aramalarda sıralamanızı yükseltebilirsiniz.  Bu süre zarfında off-page içeriklerinizi de optimize etmeniz gerekiyor.

Sitenizin içinde yaptığınız çalışmalar belli bir süre sonra tükenecektir.  Sadece on-page seo ya bağlı olarak belli bir seviyeye kadara gelebilirsiniz. Artık sosyal medyaya geçmenin zamanı geldi. Ve bu yolda büyük bir yol kat edebilirsiniz. Bu konunun üzerinde durmakta fayda var.

Sosyal Medya Optimizasyonu (SMO) ile İçerik ve Profil Nasıl Güncellenir?

On-page ile seo çalışan web sitelerinin ilk sayfa da gözükme durumları nadir olan bir olay. Rakiplerinizi iyi analiz ederseniz sosyal medyada neler yaptıklarına ve nasıl bir yol haritasını izlediklerini görebilirsiniz. Sosyal medya hesapları siteniz için önemli bir oluşumdur. Sizi arama sonuçlarında üst sıralara çıkarabilir. Tabi bunu yaparken hangi yolları izlemeliyiz neler yapmalıyız bu konuyu bir ele alalım.

-Sosyal medya da hesap açarken profil isimleriniz site ismiyle aynı olmalı. Veya ona en yakın isimleri seçmelisiniz. Bu konuya dikkat etmenizde fayda var.

-Sosyal medya hesaplarında iletişim bilgilerine önem vermelisiniz. Bunu müşterilere sunmalısınız.

-Profil kısmında web bölümü olur, oraya kesinlikle web adresinizi eklemelisiniz.

-Mail ve telefon bilgilerinizi eksiksiz girin.

-Hakkınızda yazısı yazın. Bu uzun ve ikna edici bir tanıtım yazısı olmalı. Müşteriye güven aşılayacak şirket politikanızı anlatan bir metin olmalı.

-Tüm Sosyal Ağlarda ki profil resminize şirket logonuzu koyun.

-Sosyal medya kapak fotoğraflarınızda da iletişim bilgileri ve web sayfası ismi olsun.

-Tüm bilgileri her oluşumda eksiksiz doldurun.

-Muhakkak Pinterest kullanın ve şirketinize ait özel pano oluşturun fotoğraflar yerleştirin

-Paylaşımlarınızda anahtar kelime kullanın.

-Kaliteli ve özgün paylaşımlar da bulunun

-Yaptığınız paylaşımları gl servisi ilekısaltarak sitenizin ana sayfasına değil, kategorilere içeriklere yönlendirin.

-Kaliteli resimler paylaşın görselleriniz net ve anlaşılabilir olsun.

Youtube’da paylaşımlar yaparken alt metinleri doldurun. Bağlantı linkleri paylaşın

Youtube videolarında sitenize ait ilgi çekici başlıklar kullanın paylaşımlara ilgili anahtar kelimeler ekleyin ve özgün paylaşımlarda bulunun.

-Videoları sitenizde ki içeriklere yapın.

-Youtube da yayınlanan videoların SERP sonuçlarını etkilediğini ve sizi ön plana çıkardığını sakın unutmayın.

-Sosyal ağlarda aktif olmaya özen gösterin (Facebook, Twitter, Intagram, Pinterest, GooglePlus ) gibi. Her gün abartılı olmayacak şekilde kaliteli paylaşımlarda bulunun.

-Sosyal ağlarda yapılan yorumlara yanıt verin ve müşterilerinizi anlayışla karşılayın.

 

SMO Hakkında

Sosyal Medya Optimizasyonu (SMO) Sosyal medya paylaşımlarının yapıldığı güncel aktivite.

Sitenizin geleceği on-page seo’ya bağlı değildir. Sosyal Medya Optimizsayonunun SERP arama sonuçlarında ki etkisi büyüktür. Bu zamana kadar sosyal medyadan uzak kaldıysanız hemen harekete geçmelisiniz ve sosyal medyanın içine dahil olmasınınız.  Sosyal medya da hesaplar oluşturup paylaşımlar yapabilirsiniz. Sitenizin gelişimi ve marka değeriniz için sitenizi tanıtmanız büyütmeniz gerekmektedir. 2016 yılında rekabet daha çok artacak ve sosyal medya savaşları git gide büyümeye devam edecektir. Sosyal medyayı iyi şekilde kullanmalı veya bilenlere danışmalısınız. Stratejik SEO ekibinin Sosyal Medya Danışmanlığında da yardım alabilir işi uzmanına bırakarak da çözebilirsiniz. Stratejik SEO ile sosyal medya etkili çözümler üretebilirsiniz.

Yorum Yap