SEO Uzmanı

SEO Uzmanı, SEO çalışmalarının tüm aşamalarını yürüten, bu aşamalar doğrultusunda gerekli çalışmaları yapan ve SEO stratejisini oluşturan kişidir. Bir SEO uzmanı; firma ve sektör analizini çıkartabilmeli, doğru anahtar kelimeleri ölçümleyebilmeli, bu anahtar kelimeler doğrultusunda SEO uyumlu yazılar hazırlayabilmeli, sektörel değerlendirmeler doğrultusunda backlink çalışmalarını ve site tanıtımlarını yürütebilmeli, site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları için strateji oluşturabilmelidir.

 

SEO Çalışmaları iç içe geçmiş onlarca çalışmadan oluşmaktadır. SEO ile ilgilenen bir kişi sadece SEO uyumlu yazılar yazarak ya da backlink alarak SEO uzmanı olamaz. SEO Uzmanı site içi SEO çalışmalarını belirli bir plan doğrultusunda oluşturabilmeli, sitenin, sektörün, hizmet veya ürünün mevsimlik durumuna göre uygun SEO stratejisi oluşturabilmeli, sosyal medya etkinliklerini ve kampanya stratejileriyle iç içe çalışmalarını yürütebilmelidir. Bir SEO Uzmanı; sitenin teknik ve yapısal olarak SEO bakımından tüm durumunu, sayfa başlıkları, sayfa URL yapıları, sayfa açıklamaları, kod yapısı vb. Site içi SEO’ya dair çalışmalarla beraber site dışı SEO’daki kriterleri, sektör ve rakip durumunu en iyi şekilde Analiz ederek, raporlayabilmelidir. Çünkü SEO çalışmalarının başarıya ulaşılabilmesi için doğru stratejiyle analizlerin yapılarak ihtiyaçların neler olduğunun tespit edilip bu tespitler doğruıltusunda çalışmaların yürütülmesi gerekir.


SEO Çalışması organize olmayı gerektirir. Sitenize ziyaretçi çekmek için reklam çalışmaları yürütüyorsanız gelen ziyaretçileri sitenizde durmasını sağlayacak faydalı bilgiler ve yönlendirmelerde bulunmalısınız. Sitenizde ki ziyaretçi sayısını reklam maliyetinizi azaltarak arttırmak istiyorsanız ziyaretçilerinizi yönlendirecek ve ziyaretçilerinizin tanıtımını yapacak kampanyalar, bilgiler ve yarışmalar düzenliyor olmalısınız. Reklam maliyetini doğru yönetmek için sektörel sitelerden tanıtım yazıları alıp ziyaretçi kaynağını doğru yönetebiliyor olmalısınız.


Bu doğrultuda bir SEO uzmanı strateji oluşturan, içerik yazarı, analist, backlink sağlayan, reklam dönüşümünü belirleyen, sosyal medya etkinliklerini düzenleyen ve yönlendiren bir uzman olmalıdır.


SEO Uzmanının bu kadar çok yetkinliğe sahip olması gerektiğinden dolayı SEO Danışmanlık hizmeti yaygınlaşmıştır. Bu yetkinlikte bir SEO uzmanının maaşı 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişecek ve zamana göre yayılacak yetkinliklerinden tam verim alınamayacaktır. Ancak Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti veren SEO Ajansıyla çalıştığınızda ilgili her konuda yetkin çalışanlarıyla daha uygun maliyete daha kaliteli hizmet sağlamış olacaksınız.


Stratejik SEO olarak yazılım, tasarım çalışmalarından, Sosyal Medya ve Reklam Çalışmalarına bir çok konuda yetkin personellerle hizmet vermekteyiz. Stratejik SEO’yu diğer SEO Ajanslarından farklı kılan oluşturduğu stratejisi ve tespitleriyle beraber bu tespitler üzerine yapılması gereken çalışmaların tümüne yetkin personellere sahip oluşudur.


SEO Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak, için bizimle iletişime geçebilir, SEO Teklifi isteyebilir ayrıca SEO hakkında sorularınızı SEO Uzmanına Sorun kısmından bize iletebilirsiniz.