E-ticaret Seo

 
 
 

√ SEO danışmanlığı kapsamında öncelikle hedef kitle, yazılım, tasarım, sektör, anahtar kelime ve rakip analizi yapılmaktadır.

√ SEO analizi ardından web sitenize kritik hatalara öncelik verilecek şekilde SEO hizmet planlaması yapılır.

√ SEO planlaması ardından web sitenizin durumu değerlendirilerek sektör ve rakip kıyaslamalarına göre markanıza özel SEO stratejisi belirlenir. Belirlenen SEO stratejisi doğrultusunda; site içi SEO çalışmaları, site dışı SEO çalışmaları, sosyal medya bazlı SEO çalışmaları gerçekleştirilir.

√ Site içi SEO çalışmaları kapsamında, meta ve başlık etiketlerinin düzenlenmesi, kategori ve ürün açıklamaların SEO uyumluluğunun sağlanması da gerçekleştirilmektedir.

√ Tarafımızdan hazırlanan SEO uyumlu makaleler ile backlink çalışmaları gerçekleştirilmektedir

E-ticaret SEO, daha çok ürüne yönelik anahtar kelime bazlı SEO çalışması olarak gerçekleştirileceği için, hedef kitleye uygun anahtar kelimelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden doğru strateji ve uygun anahtar kelimeler üzerinden e-ticaret sitelerinin mimari planlaması ve analizi gerçekleştirilip, aksaklıkların tespit edilmesi gerekmektedir.

E-ticaret SEO ajansı olan Stratejik SEO olarak e-ticaret sitelerinin zorlu rekabet ortamlarının olduğunun farkındayız. Bu doğrultuda en doğru kitle analizini gerçekleştirip, bu analizlerimiz ardından e-ticaret SEO çalışmalarını yürütmekteyiz. E-ticaret SEO analizlerimizi; kullanıcı, yazılım ve tasarım, anahtar kelime uygunluğu, SEO uyumluluğu, sosyal medya verimliliği, rakip ve sektör durumu açısından geniş bir yelpazede değerlendirip, sizlere sunmaktayız. Bu kapsamlı analizler doğrultusunda oluşturulan strateji ile tüm SEO aşamalarını sektörünüze uygun bir şekilde yürütmekteyiz.

Yapılan tüm analizler sonrasında e ticaret siteniz için en uygun strateji ve kullanılması en uygun olan anahtar kelimeler belirlenmektedir. Belirlenen anahtar kelimeler kapsamında site içi SEO’ya uygun olarak; ürün ve kategori isimleri, sayfa başlıkları ve açıklamaları, sayfa URL yapıları, sayfa açıklama metinleri, ürün görselleri ve videoları ve benzeri birçok alan düzenlenmektedir. E-ticaret siteniz A’dan Z’ye teknik, tasarım, yazılım ve arama motorlarına göre SEO uyumlu hale getirilmektedir.

Site içinde yapılan bu çalışmalarla beraber, site dışında da web sitenizi, ürünlerini ve kategorilerinizi ön plana çıkartacak, sitenize değer katacak backlink çalışmaları yürütülmektedir. Ürün ve kategorilerinize ait tanıtım yazıları çeşitli sektörel siteler başta olmak üzere birçok paravan sitelerde paylaşılarak hem tanıtımlar yapılmakta hem de doğal backlinkler kazanılmaktadır. Bu çalışmalarla beraber sosyal medya platformları ve ağları üzerinden de SEO uyumlu çalışmalar yürütülmektedir. Sosyal medya çalışmaları hem hedef kitleye doğrudan ulaşma hem de ürünlerin öne çıkarılması açısından çalışmalarımıza zemin oluşturmaktadır.

E-ticaret SEO çalışması diğer SEO çalışmalarına nazaran daha meşakkatli süreçleri barındırmaktadır. Uzun vadede sağlam ve organik çalışmalarla tüm SEO aşamaları gerçekleştirilmektedir. Stratejik SEO olarak, e-ticaret SEO çalışmalarında %100 başarı tecrübemizle hizmet vermekteyiz. Yazılım ve tasarım alanındaki uzman ekibimiz, e-ticaret danışmanlarımız ve uzman editörlerimiz ile e-ticaret SEO çalışmalarına ait garantili SEO danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Stratejik SEO olarak, rakiplerimiz arasındaki en kapsamlı SEO analiz aracına sahibiz. Stratejik SEO tarafından hazırlanmış olan SEO analiz aracımız ile sitenizin e-ticaret SEO analizini gerçekleştirebilirsiniz. Analiz sonrasında, site SEO değerleri aracımızla da sitenize ait değerleri de ölçümleyebilirsiniz.

Yapacağınız analizler akabinde web sitenize ait eksiklikleri görebileceğiniz gibi dilerseniz e-ticaret sitenizin mevcut anahtar kelimeler ile Google’da kaçıncı sırada olduğuna bakmak için Google SEO Sıra Bulucu aracımızı da kullanabilirsiniz. SEO hizmetlerimiz hakkında bilgi almak, SEO hakkındaki sorularınızı iletmek ya da SEO teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

stratejik seo logo - E-Ticaret Seo
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !