İÇERİK PAZARLAMASI

 
 
 

√ İçerik pazarlaması; markanın, belirlenen hedef kitlesindeki kullanıcılara erişmek, onlarda ilgi uyandırmak, kendisine çekmek ve kullanıcıların hayatına katkıda bulunmak için yararlanması gereken bir yöntemdir

√ Markalar, içerik pazarlamasını kendileri ve kullanıcılar arasında bir araç olarak kullanmaktadır. Kaliteli içeriklere sahip olmak ve bunları kullanıcılara ulaştırmak, markalara bir katma değer sağlamaktadır.

√ Başarılı bir içerik pazarlaması ile ulaşılan hedef kitle sizi yeni kitlelere tanıtacak ve referans olacaktır.

Son zamanlarda “Content is King” terimini sıkça duymaya başladık. Bu terimin Türkçe karşılığı “içerik Kraldır” anlamına gelmektedir. Yani, markaların üreteceği içeriklerin olabildiğince özgün, güncel ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak türde olması anlamını içermektedir. Ayrıca kaliteli içeriklere sahip olmak, arama motorları açısından da önem teşkil eden bir durumdur. Arama motorlarında web sitesinin değerli olması için siteye girilecek olan içeriklerin güncel ve özgün olması gerekmektedir. İçeriğin bu kadar önemli bir konuma gelmesi markaların içerik pazarlaması hizmetinden yararlanmasını zorunlu hale getirmiştir. Bu anlamda içerik pazarlaması, tüketicilerin ilgilendikleri konularla ilgili değerli ve sürekli bilgilerin sunulması anlamına gelmektedir. Buradaki temel amaç ise içerikler yoluyla kullanıcıları bilgilendirmek, markanın iletişim çerçevesinde tutabilmek ve tüketiciyi markanın hizmetlerinden faydalanmaya yönlendirebilmektir.

Ticaret dünyasında artan rekabet ortamı ile birlikte ürün ve hizmet satışlarında ortaya çıkan benzerlik, tüketiciler ile kaliteli iletişim kurulmasını zorunlu hale getirmiştir. Kullanıcıları kendine çekebilmek ve onların ihtiyaçlarına yönelik hareket edebilmek çok önemli bir faktördür. Bu bağlamda kullanıcıları anlayan, onlara yardım edebilen, kullanıcının hayatına bir şekilde olumlu katkı sağlayan markalar bu rekabet ortamında ayakta kalıp, kendini bir adım öne taşımaya daha yakındır.

Marka ve kullanıcı arasındaki bu iletişim bağını yakalamanın etkin ve etkili yollarından biride şüphesiz, kullanıcılara içerik ile ulaşmaktır. Burada bahsi geçen içerik kavramı, gösterilecek yaratıcı bir reklam çalışması değil, kullanıcının aradığıyla, sahip olmak istediğiyle ve marka ile ilişkisinden elde edeceği faydaları sunan bilgilerdir. Howard Gossage’nin de dediği gibi “İnsanlar reklamları okumazlar. İnsanlar sadece kendi ilgisini çekenleri okur ve kendisine ilginç gelen şey bazen bir reklam olur.” Başka bir ifadeyle, kullanıcıların marka ile bağ kurma ihtimalini yükseltecek ve ilgisini çekebilecek her türlü yayın içeriktir. Böylelikle marka ve kullanıcı ilişkisi tek taraflı, dar bir iletişimden çıkıp, karşılıklı bir ilişki haline dönüşecektir.

Stratejik SEO olarak içerik pazarlama hizmeti konusunda uzman yazarlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Sizden gelecek talepler ve bizim yapacağımız öneriler doğrultusunda, müşterileriniz ile iletişimizi arttıracak özgün ve güncel içerikleri en iyi şekilde oluşturmaktayız. İçerik üretimi konusunda oluşturulan metalar hem SEO uyumlu olarak hem de müşteri odaklı olarak yapılmaktadır. Böylelikle sahip olacağınız içerikler ile hem arama motorlarında üst sıralarda olacak hem de kullanıcıların gözünde iyi bir konumda olacaksınız.

İhtiyacınız olan içerikleri oluşturmadan önce sektörünüz, ürün ve hizmetleriniz ile alakalı olarak gerekli analiz çalışmaları yapılmaktadır. Analiz çalışmalarımız ardından uzman ekibimiz sizi rakiplerinizden farklılaştıracak olan içerikleri en iyi şekilde oluşturmaktadır. Markanız için hem site içi içerik ihtiyaçlarınızı hem de site dışı içerik ihtiyaçlarınızı en profesyonel şekilde karşılamaktayız. Web sitenizde yer alan blog kısmı için ya da ürün, kategori sayfaları için üretilen içeriklerle beraber, dilerseniz site dışı tanıtım yazılarıyla da çalışmalarınızı desteklemekteyiz. Oluşturulan özgün ve güncel tanıtım yazılarıyla sanal dünyanın farklı noktalarında bu yazıların yayınlanması ve paylaşılması hizmetini de gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle markanızın bilinirliliği daha kısa sürede gerçekleşecek ve hedef kitlenizin size ulaşması kolaylaşacaktır.

stratejik seo logo - İçerik Pazarlaması
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !