Facebook Reklamları

 
 
 

√ Facebook reklamları ile yaş, cinsiyet, konum, davranış ve ilgi alanları gibi kriterlerin belirlenmesi ardından hedef kitlenize uygun etkili reklamlar oluşturulabilir

√ Facebook reklamları, ziyaretçi çekme, gönderi öne çıkarma, uygulama yüklenmesini sağlama, marka bilinirliği, potansiyel müşteri elde etme vb. amaçlara yönelik oluşturulmaktadır.

√ Stratejik SEO olarak; Facebook reklamlarında projeniz için en uygun reklam modeli ve en doğru hedef kitle filtrelemeleriyle reklam alaka düzeyi puanınızı artırıp, reklam maliyetinizde %80’e varan düşüşler sağlıyoruz.

Facebook Reklamlarının, Reklam Verenlere Sunduğu Avantajlar

Facebook reklamları %100 ölçülebilir özelliktedir. Bu sayede oluşturulan reklam kampanyalarından elde edilen verimlilik veya olumsuzluklar her an takip edilebilir ve raporlanabilir.

Facebook’ta oluşturulan reklam kampanyaları istenilen her zaman diliminde durdurulabilir, düzenlenebilir ve tekrar yayınlanabilir özelliktedir. Bu sayede kampanyalardan elde edilecek verim sürekli kontrol altında tutulabilir.

Facebook reklamları gelişmiş hedefleme seçenekleri sayesinde, reklam verenlerin işini kolaylaştırmaktadır. Yayınlanacak reklamları coğrafi bölge, yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve benzeri birçok özelliğe göre optimize etmek mümkündür.

Facebook reklamlarının bir diğer büyük avantajı ise düşük bütçeler ile reklam kampanyaları oluşturulabilir olmasıdır.

Facebook reklamları yayınlanmadan önce yapılacak optimizasyon çalışmaları ile kampanya için harcanacak bütçe minimum düzeye indirilebilir.

Facebook reklamları yüksek dönüşüm, düşük maliyet avantajı sağlar.

Facebook Reklam Modelleri 

Facebook Site Haber Kaynağı Reklamları

Bu reklam türü Facebook haber kaynağı akışında gösterilen reklam türüdür. Facebook kullanıcıları kendi haber kaynaklarında gezerken yayınlanmış olan reklam kampanyaları ile karşılaşmaktadır. Facebook’ta en çok kullanılan reklam modeli site haber kaynağı reklamlarıdır. Site haber kaynağı reklamları sadece masaüstü bilgisayarlarda görülebilmektedir. Bu reklam türü ile Facebook sayfa tanıtımı, internet sitesi tanıtımı, ürün tanıtımı veya Facebook sayfasında yer alan bir gönderinin öne çıkartılması gibi etkinlikler yapılabilir. Site haber kaynağı şeklinde yayınlanan reklamlarda; sosyal bilgiler(işletmeyle etkileşime geçen kişilerin bilgisi), işletme adı, reklam tanıtım metni, görsel veya video, insanları tıklamaya teşvik edecek eylem çağrısı gibi bilgilere yer verilmektedir. Facebook site haber kaynağı reklamları genel kapsamlı yayınlanabileceği gibi gerçekten alakalı kişilere (yaş,cinsiyet,konum,ilgi alanları vb.) gösterilmesi adına optimizede edilebilir. Bu reklam türü için tavsiye edilen görsel boyutu 1.200 x 628 pikseldir.

Facebook Sağ Sütün Reklamları

Sağ sütün reklamları isminden de anlaşılabileceği üzere Facebook web sayfasının sağ kısmında görüntülenen reklam modelidir. Bu reklam türü sadece web üzerinden görüntülenebilmektedir. Facebook tarafından yapılan güncelleme ile birlikte sağ sütunda yer alan reklam sayıları azaltıldı ve reklam alan boyutları büyütüldü. Böylelikle reklamlar kullanıcı açısından daha dikkat çekici hale getirildi. Sağ sütün reklamlarında kullanılması tavsiye edilen görsel ölçüleri 254×133 pikseldir. Reklam metni için kullanılması uygun olan karakter sayısı 90’dır. Sağ sütün reklamları ile site tanıtımları, ürün tanıtımları, sayfa tanıtımları, sayfa gönderilerini öne çıkartma, sayfa beğenisini arttırma gibi ve benzeri eylemler gerçekleştirebilmektedir. Sağ sütün reklamları hedef kitleye yönelik olarak istenildiği gibi optimize edilebilmektedir.

Facebook Mobil Haber Kaynağı Reklamları

Mobil haber kaynağı reklamları, mobil cihazların haber kaynaklarında görüntülenen Facebook reklam türüdür. Mobil kullanımının günden güne yaygınlaşması ile beraber markalar tarafından oldukça sık başvurulan bir reklam yöntemidir. Etkileşim ve satış dönüşümlerinin artmasında oldukça etkilidir. Mobil haber kaynağı reklamları için tavsiye edilen görsel ölçüsü 1.200 x 628 pikseldir. Bu reklam türünde kullanılacak reklam metni için tavsiye edilen karakter sayısı ise 90 karakterdir. Oluşturulacak mobil haber kaynağı reklamları hedef kitleye (yaş, cinsiyet, konum vb.) göre ayarlanabilmektedir. Bu reklam türü sadece mobil cihazlarda görüntülenebilmektedir.

Facebook (Dönüşüm) Pikseli

Facebook pikseli, reklamlarınızı gören kişilerin reklam vasıtasıyla yaptıkları eylemleri raporlayarak, Facebook reklamlarına yaptığınızın yatırımların getirisini ölçmenize yardımcı olan bir sistemdir. Reklam dönüşümlerini takip etmek için sitenizin ilgili sayfasına Facebook tarafından verilen bir JacaScript kodu eklemeniz gerekmektedir. Facebook’ta yayınlanan reklam ile sitenize gelen trafiği, satın alma eylemlerini ve benzeri şekilde dönüşü merak ettiğiniz alanın takibini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede yayınladığınız Facebook reklamı neticesinde sitenize gelen trafiği ve gelenlerin yüzde kaçının satın alma işlemi gerçekleştirdiği gibi bilgileri elde edebilirsiniz. Böylelikle Facebook reklamı için harcadığınız bütçeyi size dönüştürdüğü kazanç ile kolaylıkla kıyaslayabilirsiniz. Facebook pikselin sunmuş olduğu özellikler arasında; dönüşüm takibi, dönüşüm optimizasyonu, hedef kitleyi yeniden hedefleme, dinamik reklamlar, özel dönüşümler, gelişmiş eşleştirme seçenekleri yer almaktadır.

İşletmenizin Yakınındaki Kişilere Erişme

Facebook’ta firmanız için hazırlanacak reklam kampanyalarında, işletmenizin yakınındaki kişilere erişme reklam verme amacını da tercih edebilirsiniz. Bu reklamlar sayesinde işletmenizde yer alan ürünlerin, hizmetlerin veya promosyonların seçtiğiniz bölgede yaşayan ya da mağazanızın yakınında bulunan kişilere erişmesini sağlayabilirsiniz. Eğer firmanızın birden fazla konumu varsa, Business Manager üzerinden istediğiniz tüm konumlarınızı reklam hesabınız üzerinden ayarlayabilirsiniz. Böylelikle her bir konum için ayrı sayfa yayınlamak zorunda kalmazsınız. Dinamik bir reklam seti sayesinde aynı anda tüm konumlarınızı reklam kampanyanızda hedefleyebilirsiniz. İşletmenizin yakınındaki kişilere erişme reklamlarında “şimdi ara”, “yol tarifi al” veya “mesaj gönder” gibi eylem çağrı düğmelerini reklam kampanyanızın içerisine ekleyebilirsiniz. Ayrıca reklam metinlerinin içerisine “sınırlı süreli teklif!”, “mağazada %50 indirim” veya “alışveriş sizden, hediye bizden” gibi ivedilikli hissi uyandıracak, özel fırsatlara dikkat çekecek eylem çağrıları da eklenebilmektedir.

Pazarlama Hedefinize Göre Facebook Reklam Modelleri

Gönderilerinizi Öne Çıkarma
İnsanları İnternet Sitenize Çekme
Uygulama Yüklenmesini Sağlama
İşletmenizin Yakınındaki Kişilere Erişme
İnsanların Teklifinizi Almasını Sağlama
Potansiyel Müşteri Elde Etme
Sayfanızın Tanıtımını Yapma
İnternet Sitenizdeki Dönüşümleri Arttırma
Uygulama Etkileşimini Arttırma
Etkinliğinize Katılımı Arttırma
Video Görüntülemeleri Elde Etme
Marka Bilinirliği Reklamları
stratejik seo logo - Facebook Reklamları
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !