Instagram Reklamları

 
 
 

√ Instagram reklamları ile yaş, cinsiyet, konum, davranış ve ilgi alanları gibi kriterlerin belirlenmesi ardından hedef kitlenize uygun etkili reklamlar oluşturulabilir.

√ Instagram reklamları, ziyaretçi çekme, gönderi öne çıkarma, uygulama yüklenmesini sağlama, marka bilinirliği, potansiyel müşteri elde etme vb. amaçlara yönelik oluşturulmaktadır

√ Stratejik SEO olarak; Instagram reklamlarında projeniz için en uygun reklam modeli ve en doğru hedef kitle filtrelemeleriyle reklam alaka düzeyi puanınızı artırıp, reklam maliyetinizde %80’e varan düşüşler sağlıyoruz.

Neden İnstagram’da Reklam Vermeliyim?

 • İnstagram, mobil cihazlar bünyesinde her geçen gün büyüyen ve kullanıcı sayısını arttıran bir platformdur.
 • Şuan İnstagram’ın 500+ milyon kullanıcısı bulunmaktadır.
 • Bu kullanıcılar her gün ortalama olarak 20 dakikasını İnstagram’da geçirmektedir.
 • Her gün 300 milyon kullanıcı paylaşılan fotoğraf ve videolara göz atmaktadır.
 • İnstagram’da her gün 95+ milyon fotoğraf ve video paylaşışmaktadır.
 • İnstagram üzerinde paylaşılan içerikler günlük olarak 4.2 milyar beğeni almaktadır.
 • İnstagram reklamları ile ürün ve hizmet tanıtımlarınızı kolaylıkla yapabilir ve bu reklamları çok fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.
 • İnstagram’da yapılacak reklam çalışmaları sayesinde marka bilinirliğiniz artarken, kurumsal firma imajınız güç kazanmaktadır.
 • Ayrıca İnstagram’ın Facebook ile entegre olması hedef kitlenizin büyümesini kolaylaştıracaktır.

İnstagram Reklamlarının, Reklam Verenlere Sunduğu Avantajlar

 • Bütçeniz ve hedefiniz doğrultusunda, İnstagram reklamlarınız hedef kitlelere ulaşır.
 • Marka bilinirliğiniz artar.
 • Web sitenizin trafiğinde artış meydana gelir.
 • Müşteriler ile sürekli iletişimde olabilirsiniz.
 • Ürün ve hizmetlerinizi kolaylıkla tanıtabilirsiniz.
 • Firmanıza ait mobil uygulamaların indirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Yeniden pazarlama reklamları sayesinde ziyaretçilerinize tekrardan ulaşabilirsiniz.
 • Yapacağınız optimizasyon çalışmaları ile İnstagram reklamlarını istediğiniz gölgeye ve hedef kitleye ulaştırabilirsiniz.
 • İnstagram reklamları ile güncel kampanyalarınızı ve fırsatlarınızı hedef kitlenize iletebilirsiniz.

İnstagram Reklam Modelleri

İnstagram reklamları; insanları internet sitesine çekme, video izletme ve uygulama indirtme olarak üç farklı amaç için kullanılmaktadır. Reklam modeli olarak ise Image Ads, Video Ads ve Carousel Ads reklam modelleri bulunmaktadır. Şimdi sırasıyla kısaca bunlara bir göz atalım.

İnstagram Image Ads

Bu reklam modelinde belirlediğiniz bir fotoğraf ile reklam yayınınızı yapabilirsiniz. Kullanacağınız fotoğraf kare format ya da yatay format olarak seçilebilmektedir. Hazırladığınız reklam görselinin altına reklamla ilgili içerik girebilirsiniz. Reklamın sağ üst köşesinde “sponsorlu” ibaresi yer alacaktır. Ayrıca tercihe göre reklamın sağ alt köşesinde kullanıcıyı harekete geçirecek “detayları incelemek için tıklayın, daha fazla ve benzeri” eylem çağrıları yer almaktadır. Bunlar sayesinde kullanıcıları sitenize yönlendirebilirsiniz. Bu reklam modeli ile ister kullanıcıları sitenize yönlendirebilir isterseniz bir ürün ya da hizmetin görsel ile tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz bir uygulamanın kullanıcılar tarafından yüklenmesi içinde bu modeli tercih edebilirsiniz. Uygulamanızı anlatan bir fotoğraf ve metin ile reklamınızı oluşturup, altına da “şimdi yüksel” eylem çağrısını ekleyerek kullanıcıların uygulamanızı mobil cihazına indirmesini sağlayabilirsiniz.

İnstagram Video Ads

Bu reklam modelinde, reklamını yapmak istediğiniz içerik ile ilgili hazırlanmış olan videonun tanıtımı yapılmaktadır. Reklamı yapılacak video görseli kare format ya da yatay format olarak kullanılabilmektedir. Video reklam modelinde firmalar 30 saniyelik  tanıtım videoları yayınlayabilmektedir. Video reklamlar ile ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilir, kullanıcıları sitenize yönlendirebilir ya da size ait olan bir uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yayınlayacağınız reklamı belirlediğiniz kriterlere göre optimize ederek daha iyi sonuç elde etmek üzere hedefleyebilirsiniz.

İnstagram Carousel Ads

Bu reklam modelini kullanarak, reklamını yapmak istediğiniz ya da tanıtımını yapmak istediğiniz içerik ile ilgili dört farklı fotoğraf görselini birbiri ardına sıralayarak reklam yayını yapabilirsiniz. Bu reklam modelinde tanıtım yapacağınız konuyla ilgili oluşturacağını görselleri birbiri ile bir kompozisyon oluşturacak şekilde yaparak, görsel bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Diğer reklam modellerinde olduğu gibi Carousel Ads modelinde de yayınlayacağınız reklamlar ile hedef kitleye tanıtım yapabilir, sitenize yönlendirebilir ya da uygulamanızı indirmelerini sağlayabilirsiniz.

ins 1 - Instagram Reklamları

 Pazarlama Hedefinize Göre Instagram Reklamları

Gönderi Etkileşim Reklamları
Web Sitesi Dönüşümleri
İnternet Sitesi Tıklamaları
Markalaşma Reklamları
Uygulama İndirme Reklamları
Video Görüntüleme Reklamları
stratejik seo logo - Instagram Reklamları
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !