Sem Danışmanlığı

 
 
 

√ SEM, arama motorlarında yürütülen pazarlama çalışmalarının genel adıdır.

√ SEM Hizmetleri içerisine arama motoru reklamları başta olmak üzere strateji odaklı çalışmalar yürütülmektedir.

√ SEM Danışmanlığı ile web sitesi ziyaretçi kazanımı, ürün ve hizmet satışı, marka bilinirliği oluşturma, marka imajı oluşturma, online itibar yönetimi gibi farklı stratejilerde pazarlama çalışmaları yürütülmektedir.

Kurumsal SEM Danışmanlığı

Kurumsal SEM (Arama Motoru Pazarlaması) hizmetimiz, reklam platformlarının sektörel değerlendirmesini, dijital reklam fikirlerine uygun kampanyaların oluşturulmasını, reklamların yönetilmesini, farklı satış kanalarının analizlerinin yapılmasını, karlılık arttıracak platformlarda uygun reklam stratejilerinin oluşturulması ve raporlanmasını kapsamaktadır.

SEM, “Search Engine Marketing” kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılık olarak “Arama Motoru Pazarlaması” anlamına gelmektedir. Stratejik SEO olarak SEM hizmetimiz, arama motoru reklamlarının oluşturulması, yönetimi ve raporlanmasını kapsamaktadır. Kurumsal SEM çalışması, arama motorlarında dijital pazarlama fikirlerine uygun oluşturulacak reklamlar ile daime üst sıralarda olmanızı ve kolay ulaşılabilir olmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda SEM çalışmaları kullanıcılarınız için farkındalık oluşturmanıza imkan sağlayacaktır.

Google reklamları başta olmak üzere Yandex, Bing, Yahoo gibi kullanımı yaygın olan arama motorlarında yapılan reklam faaliyetlerini kapsamaktadır. Arama motorlarının sonuç sayfalarında yayınlanan reklam kampanyaları, firmaların kullanıcılara daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlamaktadır. Arama motorları tarafından belirlenen kriterler ve reklam verenlerin istekleri doğrultusunda oluşturulan reklam kampanyaları markaların karlılığını ve bilinirliliğini arttıran önemli bir çalışma alanıdır. SEM kampanyaları ürün ve hizmetleri öne çıkartan, satış oranlarını arttıran bir etkiye sahiptir.

Kurumsal Sem Danışmanlığı

Adwords Danışmanlığı
Adwords reklamları ile dilediğiniz bütçede reklam kampanyası oluşturabilir ve sadece tıklama/ziyaretçi odaklı ödeme yaparsınız
Google Adwords Arama Reklamları
Potansiyel odaklı reklam modeli olan Adwords arama reklamları sattığınız ürün ve hizmetler aratıldığı anda ziyaretçilerinizin karşısına çıkmaktadır.
Google Görüntülü Reklam Ağı
Web sitenize ait hazırlanacak görsel reklamlar Google’ın iş ortağı on binlerce sitede, Youtube ve Gmail üzerinde reklamlarınızın gösterilmesine olanak sağlar.
Google Alışveriş Reklamları
E-Ticaret siteleri için uygun olan bu reklam modeliyle daha fazla trafik çekebilir, reklam gösterim oranlarınızı maksimuma çıkartıp satışlarınızı arttırabilirsiniz.
Google Adwords Yeniden Pazarlama
Google Adwords yeniden pazarlama sayesinde web sitenizi ziyaret eden kişilere reklamlarınızın tekrar gösterimi sağlanır.
Mobil Uygulama Reklamları
Mobil uygulamalarınızı belirlediğiniz konu ve kategorilere uygun diğer uygulamalar içerisinde tanıtabilirsiniz.
Gmail Reklamları
Gmail reklamları, Gmail tanıtımlar bölümünün en üstünde ya da bir e-mail okurken sağ tarafta yer alır. Reklam gösterimleri ücretsizdir.Maillere tıklandığında ödeme yaparsınız.
Yandex Reklamları
Yandex üzerinden verilecek reklamlar Google’a nazaran rekabetin az olması sebebiyle daha düşük bütçelerde daha fazla sonuç sağlar.
sem tel 1 - Kurumsal Sem Danışmanlığı

Google Reklamları

SEO Ajansı olarak hizmet veren Stratejik SEO, SEO çalışmalarına ek olarak firmaların karlılık oranlarını arttırmak için reklam çalışmalarının faydalarını da bilmektedir. Stratejik SEO bu bağlamda sektörel kitle analizine, reklam platformlarına ve sektörel kitlelere uygun, yaratıcı dijital pazarlama fikirlerine hakim uzman ekibiyle Kurumsal SEM alanında da hizmet vermektedir.

SEO ve SEM çalışmaları birbirini destekleyen hizmetlerdir. SEO etkisini kısa vadede göstermeyebilir ancak hedeflenen noktaya ulaşıldığında uzun süre boyunca aynı etkiyi devam ettirir. SEM ise etkisini anlık olarak göstermektedir ancak sürekli bir maliyet oluşturmaktadır. SEM çalışmalarına ek olarak yapılacak SEO çalışması, ilerleyen süreçlerde organik trafik sağlayacağından dolayı, SEM maliyetlerini düşürür ve SEM çalışmasına destek sağlar. Bu çalışmaların aynı anda ve düzenli olarak yürütülmesi ulaşılacak kitleyi arttıracaktır.

Google Adwords Reklamları

Kurumsal SEM Hizmeti ile potansiyel kitlelere ulaşmanız çok kolay ve hızlıdır. Arama motorlarında hedef kitlenize uygun kampanya ve reklamların oluşturulması sonrasında, tıklama ve gösterim bazlı ücretlendirmeler ile reklamlarınız yayınlanmaktadır. SEM ile doğru müşteri kitlesine yönelik olarak istenen coğrafi, bölgesel, cinsiyet ve yaş aralıklarına uygun filtrelemelerle reklamlar oluşturulabilir.

Stratejik SEO olarak, Adwords reklam kampanyalarındaki tecrübemiz, güncel bilgilere sahip kadromuz ile yüksek bütçelere sahip reklamları, en fazla verimi alabileceğiniz şekilde düzenlemekte, yayınlamakta ve şeffaf bir şekilde raporlamaktayız. Google Adwords reklamları konusunda bütçenizin belirlenip, optimize edilmesinin ardından kısa süre içerisinde reklamınız yayına alınmaktadır.

Yayınlanan reklam kampanyası sonrasında 24 saat içerisinde sitenize ziyaretçiler gelmeye başlayacaktır. Belirlenen bütçenin günlük planlamasının yapılmasıyla, bütçe konusunda bir karasızlık yaşamazsınız ve hiçbir zaman bütçenizi aşmazsınız. Yapılan analizler sonrası oluşturulacak reklam kampanyasının tıklama başına maliyet ya da gösterim başına maliyet unsurları hesaplanarak size en faydalı olacak olan reklam şekline karar verilmektedir.

Oluşturacağımız Google Adwords reklamlarının dönüşüm oranları 7/24 takip edilmektedir. Kampanya dahilinde anahtar kelimelerin verimliliği kontrol edilerek, gerekli düzenlemeler yapılır ve böylelikle bütçe ve verimlilik optimizasyonu sağlanmış olunur.

Kurumsal SEM danışmanlığı ile reklam platformlarının yanı sıra satışlarınızı arttıracak platformların analizi ve yönetimini de sağlamaktayız. Ürün bazlı reklam kanalları, hizmet bazlı kitlelere uygun dijital reklam çalışmalarını da yürütmekteyiz.

sem danismanligi fiyatlarimizi inceleyebilirsiniz - Kurumsal Sem Danışmanlığı

Gülbahar Mah. Salih Tozan Cad. No:23 Kat:3
Şişli, İstanbul

info@stratejikseo.com

Pazartesi-Cuma: 09:30 – 18:30
cumartesi: 09:30 – 14:00