Linkedin Reklamları

 
 
 

√ Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük profesyonel ağı olan Linkedin üzerinde, meslek gruplarına göre ya da lokasyon bazlı hedeflemelerle oluşturulacak reklamlar sayesinde ideal müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

√ Linkedin reklamları ile işletmenizi tanıtabilir, aday ve CV toplayabilir, marka prestijinizi arttırabilirsiniz

√ Linkedin reklamlarında tıklama ve görüntüleme üzerine reklam ücretlendirmeleri yapılmaktadır.

Linkedin Reklamlarının, Reklam Verenlere Sunduğu Avantajlar

  • İş dünyasında yer alan tüm firmalar tarafından görülebilir olursunuz.
  • Firmanız ya da markanız ile ilgili yaptığınız işlere ait resim, doküman ve link gibi ekleyeceğiniz ek bilgiler ile deneyimlerinizi profesyoneller ile paylaşabilirsiniz.
  • Linkedin reklamları sayesinde burada bulunan kişileri web sitenize çekebilirsiniz.
  • Tüm pazarlama, satış ve projelerinizi Linkedin reklamları ile istediğiniz hedef kitleye kolayca ulaştırabilirsiniz.
  • Linkedin reklamları ile pazarlama kampanyalarınızı direkt satışa dönüştürebilirsiniz.
  • Linkedin reklamları sizin tanınırlığınızı arttırır ve kuramsallık imajınızı güçlendirir. Büyük bütçeli yatırımlarınızı, düşük bütçeli reklamlar ile duyurabilir ve kara dönüştürebilirsiniz.
  • Büyük bütçeli yatırımlarınızı, düşük bütçeli reklamlar ile duyurabilir ve kara dönüştürebilirsiniz.

Linkedin Reklam Modelleri

Linkedin Metin Reklamları

Linkedin metin reklamları, metin içerikli tanıtım reklam mantığına dayalı olan yazılı reklam modelidir. Yayınlayacağınız reklam içeriğiyle ilgili oluşturacağınız reklam metnine 50×50 ölçülerinde bir fotoğraf ekleyerek reklamınızı oluşturabilirsiniz. Linkedin yazılı reklam modelinde hedef kitlenizi, kendi kriterlerinize göre belirleyebilirsiniz. Linkedin text ads reklam modelinde tıklama başına ya da gösterim başına ödeme seçeneklerinden birini seçerek reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Reklam amacınıza ve içeriğinize hangisinin uygun olduğunu düşünüyorsanız, ödeme türünüzü ona uygun olarak seçebilirsiniz. Linkedin yazılı reklam modeli ile hedef kitlenize görünür olur ve mesajınızı kolaylıkla iletebilirsiniz.

Linkedin Sponsorlu Reklamlar

Linkedin sponsorlu reklamlar, gönderileri öne çıkartma mantığı üzerine kurulu bir reklam modelidir. Bu reklam modelinde isterseniz Linkedin şirket sayfanızda yer alan bir gönderiyi ön plana çıkartabilirsiniz, dilerseniz sıfırdan bir öne çıkarılmış gönderi hazırlayabilirsiniz. Bu reklam modelinde yayınlayacağınız reklam içerikleriniz masaüstü, mobil ve tablet gibi tüm cihazlarda görünebilir niteliktedir. Linkedin sponsorlu reklamlar ile kapsamlı hedeflemeler yapabilme imkanınız vardır. Böylelikle sizin için en doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Linkedin sponsorlu içerik reklam modeli ile şirket veya vitrin sayfanıza yeni takipçiler çekebilirsiniz. Kapsamlı hedefleme seçenekleri bulunan Linkedin promotional Ads ile tam olarak doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Linkedin Banner Reklamları

Linkedin banner reklamları, linkedin ağı içerisinde banner reklamlar oluşturulmasını sağlayan bir reklam modelidir. Bu reklam türünde de kendi kriterlerinize göre reklamın gösterilmesini istediğiniz hedef kitleyi optimize edebilme imkanınız vardır. Diğer reklam modellerinden farklı olarak linkedin banner reklamlarında; banner reklamınızın yerleştirileceği alanın konumlandırılması, reklam boyutları gibi ayarlamaları da şirketinize uygun olacak bir şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz. Linkedin banner reklamlar özellikle web sitesine trafik çekmek için etkili bir yöntemdir.

Linkedin Sponsorlu InMail

Linkedin sponsorlu InMail, reklam verenlere linkedin kullanıcılarına e-mail ile ulaşma imkanı veren bir uygulamadır. Diğer reklam modellerinde olduğu gibi bu reklam türünde de kendi kriterlerinize göre hedef kitle belirleme şansınız vardır. Linkedin sponsorlu InMail ile hedef kitlenize iletmek isediğiniz içerikleri direkt mail yoluyla atarak, etkili bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Linkedin sponsorlu InMail çalışmaları ile atılan mailler hedef kitlenin mail kutusunda spam durumuna düşmemektedir. Bunun sebebi ise linkedin tarafından bu mail çalışmaları belirli bir zaman aralığına göre yapılmaktadır. Bu da markalar için büyük bir avantajdır.

Linkedin Şirket Takip Reklamları

Linkedin şirket takip reklamları, şirket ve markaların Linkedin’de takipçi sayılarını arttırmaları için uygulanan bir reklam modelidir. Bu reklam modeli ile şirketler hedef kitlelerini teşvik edebilmek adına şirketle eşleşmiş olan kişi profillerini gösterir ve şirket ile bu şekilde insanların bağlantı kurması amaçlanır. Bu reklam modelini Twitter’ın ‘kimi takip etmeli’ sponsorlu reklam uygulamasına benzetebiliriz. Bu reklam modeli ile Linkedin içerisinde yer alan hedef kitlenize kendinizi gösterebilir ve onların sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

linkedin - Linkedin Reklamları

Pazarlama Hedefinize Göre Linkedin Reklam Modelleri

Linkedin Sponsorlu Güncellemele - Linkedin Reklamları

Linkedin Sponsorlu Güncellemele

Linkedin Metin Reklamları - Linkedin Reklamları

Linkedin Metin Reklamları

Linkedin İş İlanları - Linkedin Reklamları

Linkedin İş İlanları
stratejik seo logo - Linkedin Reklamları
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !