Site Dışı Seo

 

√ Site dışı SEO hizmeti dahilinde öncelikle geçmiş yıllara ait kapsamlı backlink analizi yapılıp alınan backlinklerin kalitesi tespit edilmekte bunun yanı sıra backlink dalgalanmaları, anti seo çalışmaları veya zararlı yazılım kaynaklı backlink saldırıları olup olmadığı tespit edilmektedir.

√ Site dışı SEO çalışmaları Backlink çalışmaları üzerine kurgulanmakta olup bu çalışmalar hedef kitle doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

√ Site dışı SEO Çalışmaları dahilinde Sosyal Medya, Forum, Blog, Sözlük, Haber siteleri vb. platformlarda tanıtımlar gerçekleştirilmektedir.

Site dışı SEO Çalışması

Site Dışı SEO çalışmasının genel mantığı; farklı web sitelerin siteniz hakkında bilgi vermesi, sitenize yönlendirmesi,  sitenizi tavsiye etmesi durumudur. Önceki yıllarda yapılan Site Dışı SEO çalışmaları doğrultusunda alınan Backlinkler için önemli olan web sitesinin PageRank değerleriydi. Günümüzde ise Site Dışı SEO kapsamında alınacak Backlinklerin sektörünüz içerisinde, aynı hizmetlerin sunulduğu web sitelerden alınmış olması, farklı lokasyondaki farklı sektörde barınan değeri PR 5 olan sitelerden daha önemli diyebiliriz.

Site Dışı SEO çalışmasını genel olarak backlink çalışmaları oluşturmaktadır. Backlink çalışmalarının ise onlarca türü bulunmaktadır. Örnek verecek olursak; forum tanıtımları, blog ve blogspot tanıtımları, dizin ve imleme çalışmaları, tanıtım yazıları, paravan blog çalışmaları Site Dışı SEO’nun temelleri arasındadır. Ayrıca 2013 yılı itibariyle sosyal medya platformlarında firma profilleri, oluşturulan etkinlikler, sayfa takipçileri ve paylaşımlar SEO açısından önemli bir yer tutmaktadır.

Etkin bir Site Dışı SEO Çalışması için web sitenizin uygun dizinlerde yer alması, uygun sitelerde bağlantısı olması, sosyal medyada aynı oranda tanıtıcı ve reklam çalışmalarının yapılması çok büyük önem arz etmektedir. Site Dışı SEO’da web sitenize alınan bağlantıların kontrolünün ve takibinin sağlanması, web sitenizi tanıtan yazıların,  reklamların takip edilmesi ve kalitesinin belirlenmesi, sosyal medyadaki çalışmaların yürütülmesi ve iyileştirilmesi hakkında doğru bir yol izlenmesi gerekmektedir. Site Dışı SEO, sitenizin arama motorlarında üst sıralara yükselmesi için olmazsa olmazlardandır. Site Dışı SEO çalışmaları birçok farklı konuyu içinde barındırır ve güncel tutulması gereken bir çalışmayı gerektirir. Yani bu çalışmalarda süreklilik önemlidir.

Stratejik SEO olarak; Site Dışı SEO çalışmalarının sadece bir backlink çalışmasından ibaret olmadığını bilip, bu doğrultuda öncelikle sektörünüz ve rakipleriniz incelenerek, ardından bir Site Dışı SEO planı çıkartılmaktadır. Bu plan doğrultusunda sosyal medya hesaplarında gerekli çalışmalar ile beraber site dışı tanıtım, backlink çalışmaları yürütmekteyiz.

Stratejik SEO ekibinin hazırlamış olduğu birçok ücretsiz SEO Aracı bulunmaktadır.  İsterseniz SEO Analiz aracımızla sitenizin SEO bakımından analizlerini yapabilir; isterseniz Google Sıra Bulucu aracımız ile web sitenizin kaçıncı sırada olduğunu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz SEO Gelir Hesaplama Analiz aracımız ile hizmet vermekte olduğunuz sektörde, yapılan arama sonuçları arasında anahtar kelimeniz ile yer aldığınız sıralamaya göre elde edeceğiniz ortalama cironun ne olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Stratejik SEO olarak Site Dışı SEO çalışmalarınıza katkıda bulunmak için oluşturduğumuz SEO Araçları kısmında yer alan Backlink Oluşturucu aracımızla ücretsiz olarak sektörel backlinkler edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra Site Dışı SEO çalışması sırasında paylaşacağınız tanıtım yazılarınızda en doğru anahtar kelimeler üzerinden backlink alabilmeniz için Trend Kelimeler SEO aracımızı kullanabilirsiniz.
SEO Hizmetlerimiz hakkında Bilgi almak, SEO Hakkındaki Sorularınızı iletmek ya da SEO Teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

stratejik seo logo - Site Dışı Seo
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !