Twitter Reklamları

 
 
 

√ Tweetlerinizi tanıtarak henüz sizi takip etmeye başlamamış olan kişilere ulaşabilir, 280 karakterlik yaratıcı içeriklerle sizi takip etmelerini sağlayabiliriz.

√ Twitter reklamları ile markanızın hayranlarını, takipçi ve retweet sayısını arttırabilir, marka bilinirliğini sağlayabilirsiniz

√ Twitter reklamlarında sadece kullanıcılar sizi takip ettiğinde, sponsorlu twetiniz retweetlendiğinde, yanıtlandığında ya da tıklanıldığında ödeme yaparsınız

Twitter Reklamlarının, Reklam Verenlere Sunduğu Avantajlar

Atılan tweetleri ve işletme hesabını daha fazla kişiye duyurabilme imkanı vardır.

İşletmenin, markanın, ürünlerin ve Twitter hesabının organik takipçilere ve hedef kitleye daha çabuk ulaştırılmasını sağlar.

Yayınlanacak reklamların; mevcut takipçilere benzer ilgi alanlarına, coğrafi bölgelere, cinsiyete, cihaza veya kullanıcılara göre hedefleme yapılarak doğru kitleye ulaşması sağlanabilmektedir.

Yayınlanacak reklam kampanyalarında, reklam verenlere bütçe ayarlaması konusunda oldukça geniş bir çerçeve sunmaktadır.

Özellikle yayınlanan reklam kampanyalarında, kullanıcı etkileşimi olması dahilinde ödeme yapılması, Twitter reklamlarını cazip hale getirmektedir. Reklam kampanyası dahilinde; kullanıcıların hesabı takip etmesi, sponsorlu Tweeti retweetlemesi, beğenmesi, yanıtlaması veya ona tıklanması gibi durumlarda ödeme işlemi yapılmaktadır.

Twitter reklamlarında en düşük harcama zorunluluğu gibi bir kısıtlama yoktur ve istenildiği zaman reklam başlatılabilir ve durdurulabilir.

Twitter Reklam Modelleri

Promoted Tweet (Sponsorlu Tweet)

İletilecek mesajı öne çıkartmaya yarayan sponsorlu reklam türüdür. Bu reklam modelinde öne çıkarılmak istenen içerik (mesaj, link, fotoğraf veya video) mevcut Twitter takipçileri haricindeki ilgili hedef kitleye iletilmektedir. Promoted Tweet reklamları, etkileşim başına maliyet unsuru ile ücretlendirilmektedir. Yani kullanıcıların tweete ya da linke tıklamaları, retweet yapmaları, yanıtlamaları ve benzeri etkileşim durumlarında ödeme yapılmaktadır.

Promoted Trend (Sponsorlu Gündem)

Promoted trend reklamları ile günün Trend Topic (TT) listesinin başına, işletmeye ait belirlenen hashtag’in eklenmesi yöntemidir. Bu sponsorlu reklam modelinde işletmelerin, markaların belirlemiş oldukları #hashtag, 24 saat boyunca Trend Topic listesinde en üst sırada yer alır. Bu reklam modelinde uygulanacak reklam gece 00.00 itibariyle yayına girer ve aynı gün 23.59’da sona erer. Promoted Trend, bir günlük sponsorlu reklam modelidir.

Twitter Sponsorlu Reklamları

Promoted Account reklamları genel olarak takipçi sayısını arttırmaya yönelik olarak yapılan reklam modelidir. Bu reklam modeli ile yeni açılan hesapların ya da yeteri kadar popüler olmadığı düşünülen hesapların takipçi sayılarını kısa sürede arttırmak için kullanılabilir. Bu reklam yöntemi Twitter’ın “kimi takip etmeli (who to follow)” bölümünde yayınlanmaktadır. Bu şekilde reklam verildiği takdirde, hesap bu alanda en üstte ve tek başına görüntülenecektir.

Twitter Video Reklamları

Kullanıcıların haber akışlarında yayınlanan sponsorlu video reklamları, Twitter reklam modelleri içerisinde sıkça tercih edilenler arasındadır. Bu reklam modelinde videolar tweetlerin içerisine gömülmüş olarak hazırlanmaktadır. Twitter video reklamlarında, video izlenme başına ücretlendirme şeklinde bütçelendirilmektedir. Twitter video reklamları, Twitter Amplify servisi üzerinden oluşturulmaktadır.

Twitter Uygulama Yükleme Reklamları

Markalara ait uygulamaların sponsorlu reklam olarak yayınlandığı içeriklerdir. Bu reklam modelinde hedef kullanıcıların uygulamayı indirmelerini sağlamaktır. Uygulama yükleme reklamları kullanıcıların haber akışlarında görüntülenmektedir. Uygulamayı indirmek isteyen kullanıcılar reklam iletisinin yanında yer alan indir butonuna basarak Google Play ya da Apple App Store üzerinden tek tıklama ile mobil cihaza uygulamayı indirebilmektedir. Bu reklam modelinde kişilerin ilgili alanlarına ve tercihlerine göre hedefleme yapılarak reklam yayınlanmaktadır.

Twitter WebSite Cards

Twitter Website Cards, web sitelerin trafiğini arttırmaya yönelik olarak geliştirilmiş olan bir reklam modelidir. Bir görsel, web site linki ve kısa bir açıklama şeklinde hazırlanan bu reklam modeli Twitter kullanıcılarını ilgili siteye yönlendirme amacındadır. Reklam görseli üzerinde yer alan Read More (daha fazla oku) tuşuna basılması sonucu, kullanıcılar konuyla ilgili detaylı bilgileri okumak üzere siteye yönlendirilir. Bu reklam modelinde tercihe göre küçük resimli, büyük resimli, açıklama metni olmadan, içeriği dört görselli galeri olarak farklı cart türlerinde paylaşım yapma tercihi vardır.

stratejik seo logo - Twitter Reklamları
Gelin, Dijital Pazarlama ile Markanız için Yeni bir Çağ Açalım !