Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO (Local SEO), özellikle bölgesel anahtar kelime ve konum servisleri odaklı gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları ifade etmektedir. 

Özellikle belirli bir bölgede ya da kendi işletmesinde direkt hizmet veren kurumlar için yerel SEO, olmazsa olmaz stratejiler arasında yer almaktadır.

Yerel SEO’ya Neden İhtiyaç Duyulur?

Yerel SEO, bölgesel odaklı ürün, hizmet arayışlarında, markanıza ait sonuçların, zengin arama sonuçlarında yer alması için gerçekleştirilmektedir.

Yerel SEO (Local SEO)

Bazı sektörlerde %80’lerde olan bölgesel hizmet arayışı, yerel SEO’nun önemini de göstermektedir. Bununla beraber arama motoru algoritması doğasında olan, arama yapan ziyaretçinin arama terimine uygun listelenen sonuçları, bölgesel odaklı öncelikle listelenmesi ve harita sonuçlarının ön planda olması da yerel SEO’ya olan ihtiyacın göstergesidir.

Yerel SEO her sektör için gerekli bir SEO stratejisi olmakla beraber bazı sektörler için en önemli SEO stratejisidir. Nakliyat, servis, özel kurs vb. sektörler, Local SEO stratejisinden kesinliklikle faydalanması gereken sektörlerin başında gelmektedir.

Bu tarz hizmetlerin dışında bölge kısıtlaması olmayan sektörlerde de yine bölgesel aramalarda öne çıkabilmek için Yerel SEO odaklı çalışmaların gerçekleştirilmesi fayda sağlamaktadır.

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Yerel SEO Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Bölgesel Olarak Öne Çıkmanız Bizimle Çok Kolay!

Konum bazlı aramalarda öne çıkabilmek, yerel anahtar kelimelerden potansiyel müşteri kitlenizle buluşabilmek için Yerel SEO çalışmaları, titizlikle ve holistik bir stratejiyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bölgesel SEO’nun gücünden faydalanabilmeniz için Stratejik SEO, profesyonel çözümler üretir.

Neden Stratejik Seo
Neden Stratejik Seo

Herkes "En İyi Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı" Olduğunu Belirtirken Neden Stratejik SEO?

SEO Kitabı

Kurucumuz Enver Çakır'ın, SEO Dünyasına Yeniden Yön Verecek Stratejik SEO Kitabı; SEO alanındaki En Kapsamlı Kaynak Olarak Karşınızda

Başarı Hikayelerimiz
Başarı Hikayelerimiz

SEO'nun Kitabını Yazmakla Kalmadık! Dijital Pazarlamada da Başarının Hikayelerini Oluşturmaya Devam Ediyoruz.

Bizim İçin Ne Dediler
Bizim İçin Ne Dediler

Birlikte Başardığımız, Birlikte Büyüdüğümüz, Markalarına Değer Katma Fırsatı Yakaladığımız Kurumların Bizi Mutlu Eden Yorumları