SEO Dersleri

Google My Business Nedir?

Google My Business Yönergeleri 

google-my-business

Google my business yönergelerinde iyi bir yapılandırma ile daha iyi görünüm elde etmek istiyorsanız uygulamanız gereken bazı yönergeler mevcut. İyi bir kaliteli sunum yapmak istiyorsanız Google’ın önerdiği adımları bir bir izlemenizde yarar var.

Google My Business Yönergeleri Adımları Nasıl Yapılır

Google My Business kaydı için işletmeniz olması gerekiyor. Bir nevi gerçek kuruluşlar için yapılandırılmış bir iş haritası da diyebiliriz. Nelere dikkat etmeniz gerekir bir göz atalım.

İşletme adresini kesinlikle doğru girin ve bu konudan emin olun, harita üzerinde elle aramada yapmak mümkün. İmgeyi doğru adrese bırakın ve öyle kaydedin. Adres bilgilerine bina numarasını doğru yazmak size gelecek olan zarfların doğru ulaşmasını sağlar. Adresleri yanlış girmeyin çünkü tekrar müracaat yaparsınız. Kesinlikle yanlış adres girmeyin. Harita da adresinizin tek olmasına dikkat edin. Bu konuyu önemseyin ve yanlış bir adres seçiminde bulunmayın.

Google My Business’a müracaat yaparken iş tanımlarınıza uygun kategoriler seçin. İşinizi müşteriye yansıtacak kategori seçimi yapın ve duruma dikkat edin. Başka bir önemli konu ise  birden çok kategori seçmemeye dikkat edin. Daha etkin olmak adına iş tanımıyla ilgili arama sonuçlarında az kategori seçmeyi özen gösterin.

Google My Business ile sizin için oluşturulan Google Plus’ta müşterilerle yakın temas kurmak için mesai bitiş ve çıkış saatlerini doldurun ve bu konuyu es geçmeyin. Sizinle bağlantı kurmak ve iletişime geçmek isteyen müşteriler mesai saatlerinize dikkat eder ve size hangi saatlerde ulaşacağını bilmek ister.

Kayıt sırasında sayfanızın tamamen doldurulduğundan emin olun. Google Business kaydında eksik veya yapımı devam eden sayfaların onaylanmadığını unutmamanız gerekir.
Müşterilerinizin karşısına eksik bir sayfayla çıkmamanız gerekir.

İşletme yetkilisiden izin alınması oldukça önemli bir husus. Üzerinde durulması gereken şey bunları yaparken işletme sahibinden izin alınmasıdır. Böyle eklenmesi daha doğru olur. Müracaat işlemi yapılırken işletme sahibinin adı soyadı, genel bilgileri ve iş adresi yazılmalıdır.

Google My Business’a kayıt olurken işlettiğiniz kurumun iletişim bilgilerini muhakkak gösterin. Telefon numaralarınız, cep numarası, fax numarası bu tür bilgileri eksiksiz ve doğru doldurun. Bu konuya dikkat edin ve hata yapmamaya çalışın.

Google Business’ta aktif olun her zaman paylaşımlarda bulunun,  işletmenizdeki değişiklikleri, kampanyaları ve önemli gelişmeleri düzenli olarak  müşterilerinize aktarın.

İş yerinizin hangi kategoriye hizmet ettiğini müşterilere detaylı bir şekilde aktarın. İş yeriniz hakkında ki bilgileri özenli bir şekilde detaylı olarak doldurun.

Etkili bir görünüm için Google Plus’ın size sunduğu ayrıcalıklardan faydalanın ve tüm alanları özenle doldurun. Bu durum sizin aramalarda daha kolay bulunmanıza olanak sağlar. Prestijiniz için müşterilerde iyi bir iz bırakın. Kalitenizi ortaya koyun. Bu durumda sattığınız markaları veya verdiğiniz hizmeti sunmanız arama sonuçlarında bir adım önde olmanızı sağlar ve sizi ön plana taşır.

1 Yorum

  1. ideals avatarı
    ideals
    23/03/2018 Yanıtla

    Bu bilgi gerçekten çok önemlidir. Teşekkürler. Ben bunu çok seviyorum!

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir