Sosyal Medya Danışmanlığı

√ Sosyal Medya’nın markanızın bir parçası olduğunu biliyoruz. Sosyal Medya Yönetimi sırasında markanızı zedeleyecek tüm olumsuzluklar göz önünde bulundurularak marka bilinirliği ve etkileşimi arttıracak şekilde paylaşımlarımızı yürütüyoruz.

√ Sosyal Medya’da organik takipçi kazanmanın önemli olduğunu biliyor ve bununla beraber takipçilerle etkileşim kurabileceğimiz stratejilerle Sosyal Medya Yönetimini sağlıyoruz.

√ Sosyal Medya reklamlarında yapılan hedeflemeler sonrasında reklam alaka düzeyini maksimum seviyede konumlandırıp, minimum bütçelerle reklamınızı potansiyel müşterilerinizle buluşturuyoruz.

 

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetimiz; sosyal medya yönetimi, kullanıcı etkileşimi arttırma, sosyal medya hesaplarınıza ait takipçileri arttırma, içerik geliştirme ve paylaşımlar, sosyal medya pazarlama fikirlerinin sunulması ve sosyal medya reklam yönetimi gibi çalışmaları içermektedir.

Sosyal medya, günümüzde etki alanı çok büyük olan ve insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan platformlardan oluşmaktadır. Günden güne sosyal medyanın gücünü arttırması, firmaları ve markaları sosyal medyanın içinde var olmaya zorlamaktadır. İlk başlarda birer eğlence aracı ve zaman değerlendirme alanı olarak görülen sosyal medya ağları, artık bir dijital yaşam haline gelmiştir. İnsanların sosyal medya platformlarındaki hareketleri ve eylemleri, onların yaşam tarzlarını yansıtmaya başlamıştır. Bu da sosyal medya ağları üzerinden firmaların, kullanıcılara daha kolay ulaşmasına, ürün ve hizmetlerini daha kolay ulaştırmasına olanak tanımaktadır.

Sosyal medya ve SEO iç içe geçmiş,  birbirini destekleyen çalışmalardır.

Sosyal medya alanındaki tecrübeleri ve çalışmalarıyla, firmaların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Stratejik SEO; bir SEO ajansı olarak hizmet veriyor olmasına rağmen, sosyal medya ve reklam çalışmalarının, satış dönüşüm oranını arttırma konusunda, iç içe geçmiş hizmetler olmasıyla beraber, bu alanda uzman ekibiyle de hizmet vermektedir.

Stratejik SEO, Sosyal Medya Danışmanlığı kapsamında; sosyal medya yönetimi, içerik yönetimi, hedef kitle oluşturma, online itibar yönetimi, sosyal medya uygulamaları, sosyal medya takibi, sosyal CRM, organik takipçi arttırma ve sosyal medya reklamları üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tüm bu çalışmalar sayesinde firmanızın sosyal medyada gücü ve itibarı artacak, hedef kitleniz ile her an etkileşimde olacaksınız. Yapılacak çalışmalar, satış döngünüzde artış sağlayacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal Medya’da organik takipçi kazanmanın önemli olduğunu biliyor ve bununla beraber takipçilerle etkileşim kurabileceğimiz stratejilerle Sosyal Medya Yönetimini sağlıyoruz.
Facebook Reklamları
Facebook reklamları istenilen her zaman diliminde durdurulabilir, düzenlenebilir ve tekrar yayınlanabilir özelliktedir.
Twitter Reklamları
Twitter, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan ve oldukça çok zaman geçirilen bir sosyal medya ağıdır.
İnstagram Reklamları
İnstagram reklamları; insanları internet sitesine çekme, video izletme ve uygulama indirtme olarak üç farklı amaç için kullanılmaktadır.
Linkedin Reklamları
Linkedin, reklam verenlerin doğru hedef kitlelere ulaşması konusunda bir pazarlama aracı olarak da hizmet vermektedir.
Youtube Reklamları
YouTube reklamları 0 ölçülebilir olması özelliği ile reklam verenlere büyük bir avantaj sağlamaktadır
sosyal medya teleefon 1 - Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, firmaların ve markaların kullanıcılar ile sürekli olarak etkileşimde olabilecekleri bir alandır. Bu yüzden sosyal medya ağları üzerinde yürütülecek çalışmalarda ve hesap yönetimlerinde oldukça dikkatli olunmalıdır. Sosyal medya üzerinde yapılacak hatalar ve bilinçsizce atılacak adımlar, firmalar için negatif sonuçlar doğuracaktır. Çünkü sosyal medya firmaların sanal dünyada markalaşması ve bilinirliliklerinin artması adına çok önemli bir mecradır. Stratejik SEO, sosyal medya alanındaki bilgi birikimi ve yaptığı başarılı çalışmaların tecrübesi ile firmalara başarılı bir Sosyal Medya Yönetimi hizmeti vermektedir. Stratejik SEO sosyal medya yönetimi konusunda firmanız için doğru stratejilerin oluşturulması, açılacak sosyal medya hesaplarınızın en ince ayrıntısına kadar planlanması ve içerik planlamasının yapılması gibi tüm  evreleri en iyi şekilde planlamaktadır.

Hedef Kitle Oluşturma

Sosyal medya ağlarında var olmak isteyen markaların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biriside, doğru hedef kitleye ulaşmaktır. Marka için doğru hedef kitlenin oluşturulması ve hedef kitleye yönelik çalışma yürütülmesi, markanın kurumsallık imajı için çok önemli bir durumdur. Hedef Kitle Oluşturma çalışmaları konusunda Stratejik SEO olarak ulaşmak istediğiniz kitlenin analizini en iyi şekilde yapmakta ve gerekli optimizasyon çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmekteyiz. Firmanız için en doğru hedef kitlenin varlığınızdan haberdar olması ve sosyal medyada marka bilinirliğinizi sağlamak için gerekli stratejiler oluşturulup, çalışmalar planlanmaktadır.

İçerik Yönetimi

Sosyal medya ağları sanal dünyanın en hareketli ve canlı alanlarıdır. Sürekli bir akış ve sürekli bir yenilik söz konusudur. Sürekli olarak aktif olan bir alanın da, her daim içeriklerle beslenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da düzenli olarak markanın değerlerine ve hizmet anlayışına uygun olacak içeriklerin planlanması, oluşturulması ve sosyal medya hesaplarından paylaşılması gerekmektedir. İşte tamda bu noktada Stratejik SEO olarak markanızın sosyal medyadaki İçerik Yönetimini en iyi şekilde yerine getirmekteyiz. Sosyal medya ağlarının yapısına, sektörünüze, marka vizyonunuza ve hedef kitlenize yönelik olarak oluşturacağımız içerikler ile sosyal medyadaki varlığınızı en iyi şekilde ortaya koymaktayız.

Organik Takipçi Arttırma

Organik takipçi Arttırma; Sosyal medyada var olan hesaplarınızı takibe alan kitleniz gerçek kişilerden oluşması önemli bir husustur. Birçok kullanıcı, firma hesabının kimler tarafından takip dildiğini ve takip edenlerin gerçek kişiler olup olmadığını kontrole etmektedir. Çünkü bu durum kullanıcı gözünde bir güven esasıdır. Bu yüzden sizinde organik takipçi kitlesi oluşturmanız gerekmektedir. Bu konuda Stratejik SEO olarak yürüttüğümüz Organik Takipçi Arttırma hizmetimiz sayesinde sizde hedeflediğiniz kitleye daha kolay ulaşabilirsiniz. Birçok farklı yöntem ile ilerletilen çalışmalar sonucu hedeflenen gerçek takipçilerinize sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medya Takibi 

Sosyal medya adeta büyük bir okyanustur. Siz sosyal medya üzerinde varlık göstermeseniz, faaliyet yürütmeseniz bile insanlar firmanız ve markanız hakkında sosyal medyada konuşabilir. Kimlerin sizin hakkınızda konuştuğu ve neler dediği ise eminiz ki sizin için çok önemlidir. Bu yüzden Stratejik SEO’nun vermiş olduğu Sosyal Medya Takibi hizmeti firmalar adına büyük artılar katmaktadır. Firmanız ve hizmetleriniz doğrultusunda sizinle beraber belirleyeceğimiz kelimeleri sosyal medyada derinlemesine araştırmaktayız. Yapacağımız arama sonuçlarında ise sizin hakkınızda sosyal medya üzerinde bahsedilen olumlu ve olumsuz sonuçların bilgisine erişeceğiz. Yani temel olarak sosyal medya üzerinde markanızı izler, yazılanları ayrıştırır ve neler olduğu konusunda analizler yaparız. Böylelikle firmanız veya markanız hakkında nelerin daha sık konuşulduğunu, markanız adına sosyal medyada en çok hangi olumsuzluğun konuşuılduğunu, hangi konular üzerinden daha çok yorumların yapıldığını görebilme şansınız olur.

Sosyal CRM

Sosyal medya üzerinde var olan hedef kitleniz, aslında birer potansiyel müşterinizdir. Bundan dolayı her an onlarla iletişimde olmanız gerekmektedir. Hedef kitleniz ile sadece satış yapma amaçlı değil, onların memnuniyetleri adına yapılması gereken her konuda iletişimde olmalısınız. Bu yüzden Sosyal CRM ( müşteri ilişkileri yönetimin) konusuna gereken önemi her zaman vermelisiniz. Stratejik SEO olarak Sosyal CRM çalışmalarını, birçok araç ve teknoloji ile destekleyerek bir strateji oluşturmaktayız. Böylelikle firma ile müşteriler arasındaki ilişki ve etkileşimin izlenmesini sağlamaktayız. Sosyal CRM çalışmalarının genel işleyişinde ise müşterilerden gelen şikayet, memnuniyet ve öneri lerin anında yanıtlanrak, müşteri memnuniyetinin artması sağlanmaktadır.

Online İtibar Yönetimi

Sosyal medyada karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları ve kriz durumlarını hiç düşündünüz mü? Peki, yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında neler yapmanız gerektiğini? Sosyal medya dünyası sunduğu avantajlar çerçevesinde iyi olmasıyla beraber her zaman dikkatli olunması gerekilen, riskli bir mecradır. Her zaman etkileşime açık olan sosyal medya ağları, aynı zamanda kontrol edilmesi ve kısıtlanması zor bir alandır.

Bu bağlamda sosyal medya ağlarında firmanızın Online İtibar Yönetimi çalışmalarını titizlikle yönetmekteyiz. Firmanızın sosyal medya platformlarında karşılaşabileceği sorunları önceden belirleyerek, bu sorunlar karşısında yapılacakları planlamaktayız. İlk hedefte oluşturulan stratejiler doğrultusunda krizlerin oluşması en başından engellenmeye çalışılmaktadır. Bunun haricinde sosyal medya üzerinde yapılacak analizler çerçevesinde markanız için soruna dönüşebilecek yorumlar, paylaşımlar tespit edilerek, uzmanlarımız tarafından takibi sağlanmaktadır. Böylelikle bu olumsuzluklar engellenerek krilerin önüne geçilmekte ve ayrıca herhangi bir sorun yaşandığında bu kötü imajı ortadan kaldırmak adına çalışmalar hemen başlatılmaktadır. Firmanızın kurumsallık imajının zedelenmemesi adına Online İtibar Yönetimi çalışmalarına önem verilmesi gerektiğini asla unutmayın.

Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal medya üzerinde kurumsal hesaplara sahip olmak tek başına %100 yeterli olacak bir durum değildir. Her zaman çalışmalarınızı bir adım daha ileriye taşımanız ve hedef kitlenize daha faydalı olabilmeniz gerekmektedir. Bu bağlamda sosyal medya platformlarında sahip olacağınız Sosyal Medya Uygulamaları ile hedef kitlenize karşı olan marka imajınızı daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Stratejik SEO olarak ürün, hizmet satışlarınızı arttıracak ya da marka imajınızı kuvvetlendirecek ve hedef kitlenizin hoşuna gidecek Sosyal Medya Uygulamaları sayesinde kullanıcı nezdinde marka sadakati güçlendirilecektir. Böylelikle hem hedef kitlenizi memnun etmiş olacak hem de rakiplerinizden bir adım öne geçmiş olacaksınız.

sosyal medya danismanligi fiyatlarimizi inceleyebilirsiniz - Sosyal Medya Danışmanlığı